| Ana268086547 a întrebat:

Stiu ca am mai pus întrebarea aceasta de foarte multe ori dar sunt îngrijorată. Ciclul meu menstrual este regulat (mereu pe data de 25 a fiecărei luni ) :
-23 Iunie : contact sexual neprotejat care a durat maxim 20 de secunde ( a fost al doilea contact sexual si simțeam durere asa ca ne-am oprit)
-25 Iunie :aveam simptome care indicau apariția ciclului dar nu a apărut.
-27 Iunie : ciclul a venit normal ca si cantitate si culoare, 4 zile simptomele au fost normale, dupa aceea, inca vreo 3 zile a venit slab cantitativ si de culoare maronie (de obicei ciclul meu se manifesta in felul urmator : primele 3-4 zile abundent si cu dureri destul de mari, dupa inca 2-3-4 zile doar se murdărește putin tamponul iar durerile sunt mai slabe, însă culoarea este aceeași de la inceput pana la sfârșit). Exista sanse mari pentru apariția unei sarcini? Urmează sa fac un test dar deocamdată sunt plecata de cand mi-a inceput menstruația. Si as mai vrea sa adaug ca in unele zile am avut usoare stări de greață dar presupun ca este de la mancare pentru ca am experimentat diverse specialități dintr-o alta țară (care pica destul de greu la stomac). Va Multumesc frumos!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti atat de ingrijoarata pe cat pretinzi, de ce nu folositi un amarat de prezervativ, sa va protejati?
Ti s-a raspuns de nenumarate ori si totusi nu-ti pasa, de parca noi ar trebui sa avem grija de tine, sa nu ramai gravida, ca tu esti ocupata cu altele.
Sa-mi fie cu iertare, dar asta este nesimtire crasa si ar trebui sa-ti fie rusine sa vii luna de luna, sa ne intrebi acelasi lucru.

| Ana268086547 explică (pentru Violleta2022):

Um da n am venit luna de luna din moment ce am facut o doar de 2 ori genialule

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ana268086547):

Te-ai scremut mult, pana ai scos "genialule", asa-i?
Macar daca ai fii invatat putina gramatica, sa-l pui corect la genul feminin.

| corbulalbrosu a răspuns:

Oare in ce limba, sau in ce mod sau metoda ar trebui sa-ti transmit raspunsurile pentru a intelege ca ULTIMELE 10-11 zile ale ciclului menstrual fac parte din PERIOADA INFERTILITATII... ABSOLUTE... ceea ce ''tradus'' in limba romana spune/inseamna ca in aceste zile formarea sarcinii este 100% IMPOSIBILA chiar si daca sperma este ejaculata INTENTIONAT in vagin de fiecare data. Exact din acest motiv menstruatia s-a si pornit asa cum este absolut normal sa se intample, chiar daca a existat acea mica intarziere. In concluzie NU EXISTA NICI CEA MAI MICA posibilitate de a se forma o sarcina indiferent cat de multe acte sexuale neprotejate sunt intretinute in aceasta perioada a ultimelor 9-10 zile situate inaintea zilei de incepere a menstruatiei. Multa sanatate!

| Elena9328 a răspuns:

Nu ai cum rămâneâne gravida.

| Docmiau a răspuns:

Din moment ce ai menstruație, clar nu ai sarcină.

| Elenabalan888888 a răspuns:

Nu ai cum sa ramai insarcinata. Daca trebuia sa iti vina ciclu.
Si ti a si venit. Nu poti sa ramai insarcinata cu 2 inainte de menstruatie.
Si ca sa stii. Cu 8 zile inainte de ciclul tau menstrual ca ai zis ca il ai regulat, poti face sex linistita si el sa isi dea drumul, pentru ca sansele sunt nule sa fie vorba de o sarcina si tot asa dupa ciclu sa zicem ca iti tine 5 zile dupa 5 zile iti trece mai ai timp inca 3 zile sa faci sex neprotejat nu ramai gravida atunci sub nicio forma. Sanatate!