| SwaggieBabee a întrebat:

Buna tpu..Sunt extrem de deprimata.De ce baietii astia asa? De ce chiar daca stiu ca ii placi, tot fac tot posibilul sa te loveasca unde doare cel mai tare?crying( Chiar numai suport!crying Deci, imi place de un baiat.de vreo 2-3 anihappy (am 13 ani) bine, inainte nu imi placea asa de mult, acum imi place din ce in ce mai mult crying De catva timp, prietena mea cea mai buna, i-a spus ca il plac El nu a avut nicio reactie sad Oricum, si-a dat seama ca il plac. Era cel mai bun prieten al meu sad.Azi, S-a combinat cu prietena mea cea mai buna crying chiar cea care i-a spus ca il plac crying Nu stiu ce sa mai fac... de 2 ore plang incontinuu. Duminica este ziua mea, si eu sunt intr-o stare critica! Nu ma pot oprii din plans... Mai ales, cred ca si duminica, chiar de ziua mea voi plange cand ii voi vedea impreuna crying. Nu inteleg, cum a putut sa imi faca asta crying. Ea stia ca il iubesc mult, si ea mereu imi spunea ca nu il suporta si ca e un prost!crying((( M-am gandit sa inchei prietenia cu amandoi! sad Chiar daca mi-au fost cei mai buni prietenii sad. Va rogggg crying Ce as putea face?sad

Răspuns Câştigător
| BLeur a răspuns:

Buna.

Am citit această povestioară.aşa ceva nu cred că se poate ierta, te sfătuiesc să numai plângi, mai ales că este ziua ta duminică..nu cred că se simte nici ea foarte bine, dacă era cea mai bună prietenă a ta, normal nu ar fi trebuii să-ţi facă una ca asta, dar eu zic să treci peste..chiar nu merită. Uită..ai 13 ani, eşti de vârsta mea, aşa am păţit şi eu, un prieten s-a combinat cu prietena de care îmi plăcea, am renunţat la amândoi, iar acum, după 1 an de atunci, se roagă amândoi de mine să nu mai fim certaţi. Eu zic NU în continuare, aşa ar trebui să faci şi tu.

La mulţi ani! happy; Dacă mai ai nevoie de ceva.mă găseşti la acest id : yo_adytza

4 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Sper ca nu mai plangi si la ora astahappy.
Parerea mea este ca e o coincidenta cam mare ca tocmai astazi prietena ta cea mai buna"sa se imprieteneasca la catarama"cu baiatul pe care il placi.Cred ca ei pun la cale o surpriza placuta pentru ziua ta de nastere, nicidecum ca ar fi devenit peste noapte prieteni mai intimi.
Acum, gandeste-te ca tu fiind prietena lor comuna, s-ar putea ca ei sa fi facut pace de dragul tau, asa ca sa nu te pui iar pe bocitwinking.
Sper din tot sufletul ca maine sa ai parte de o zi cat mai frumoasa si de o surpriza cat mai placuta din partea lor.

| defibrilator a răspuns:

Eu am mult mai mult decat tine, si am trecut printr-o situatie identica m-am certat cu amandoi, si am ramas prieten doar cu cel (adica baiatul) care si-a cerut scuze, eu sunt baiat, si el, amicul meu nu stia ca imi place de fata, si s-a bagat pe felie, am facut urat, m-am certat cu amandoi, amicul si-a cerut scuze ea, a facut mai urat decat mine, deci cu ea nu mai vorbesc nu merita, cu el sunt inca prieten deci fa la fel, cearta-te cu amandoi si vezi care isi cere scuze, daca nici unul nu o face, cauta-ti alti prieteni, oricum eu cred ca cel mai urat te-a fu**t prietena ta, daca se poate numi prietena...

| WALexandra a răspuns:

In primul rand,tipa aceea idioata nu ti.e prietena. Si nici nu ti.a fost daca a facut asta. In al doilea rand,regret sa spun asta,dar poate el nu te place. daca nu a avut nicio reactie. Apai,stiu ca toata lumea o sa.ti spuna ca esti mica,ca ai toata viata inainte,ca nu stii ce e aia iubire, insa eu te cred si te inteleg ca te doare. Incearca sa te calmezi si sa faci diferite lucruri pentru a te gandi la altceva. Si da, e bine s.o termini cu amandoi.pur si simplu, trateaza.i cu indiferenta. Ai grija, te pup!

| Blestemus a răspuns:

Si eu ma simt cm la m-am certat cu fata de care imi place si cand am auzit k are pe altcineva am fost... distrus cu incerc s-o uit dar nu pot