| anonim_4396 a întrebat:

Sunt foarte speriat.Deci eu si iubita mea ne sarutam si ne "jucam"iar eu mi-am introdus penisul in vaginul ei fara prezervativ,nu ejaculasem inainte si am bagat doar foarte putin cateva secunde dar totusi mi-e frica ca poate mai cursese involuntar vreo pictaura, i-a venit ciclul acum 2 sapramani..sunt sanse sa ramana gravida? Sunt foarte speriat.Au trecut 3 zile ai nu poate lua pastila de a2a zi

Răspuns Câştigător
| AMa19 a răspuns:

Buna, eu sunt de parere ca nu ai de ce sa iti faci griji. Este adevarat ca in acele picaturi involutare sunt spermatozoizi, insa nu sunt tocmai suficienti sa ramana insarcinata. Exista posibilitatea, insa nu 100%.
Conteaza foarte mult si perioada in care ea este fertila si in care nu este.
Puteti verifica aici : http://www.seximus.ro/articole/calcul_perioada_fertila.php

Eu cred ca trebuie sa stati linistit, atat timp cat nu ai ejaculat in ea, sansele ca ea sa ramna insarcinata doar cu acel lichid sunt destul de mici.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca a avut ciclul acum 2 saptamani, inseamna ca ea este taman in plina perioada fertila si cum ati avut sex neprotejat, exista si sansa sa ramana gravida.
Nu are importanta ca ai bagat penisul 1 cm sau 10cm, daca picatura pre-ejaculatoare continea si sperma, atunci sansele la o sarcina sunt maxime.
Vin si te intreb: oare nu ai gasit s imprumuti la nimeni 2 lei, sa cumeperi un prezervativ?
De ce riscati? Nu va pasa?
Sa faca un test de sarcina DUPA 21 de zile, de la partida sexuala!

| Emilian65 a răspuns:

Da, sunt sanse sa ramana gravida.

| ywar a răspuns:

Pe mine ma amuza cateva chestii la voi:
1. va incepeti expunere cu sunt speriat/a, invariabil precedat de un mare "Deci"! Deci ce?
2. Factorul timp este introdus in ecuatia regularii! Mi-am introdus madularul 10 secunde, de parca ar conta timpul. Poti sa fii incepator si cand bagi mielul caldura sa se topeasca si sa se faca albus, caz in care nu mai poti sa spui ca daca am bagat-o 3 secunde conteaza.
Greu! Greu, de tot!

| ISKillerX123 a răspuns:

Pastila de a 2-a zi se poate lua si dupa 72 de ore, iar sansele ca aceasta sa functioneze sunt de 79%. Pastilele de a 2a zi sunt in fiecare farmacie, iar pretul variaza intre 40-70 lei.

| lalabubu1995 a răspuns (pentru ISKillerX123):

Dar crezi ca rămâne dacă nu o ia?