| TheFrunza a întrebat:

O fata virgina poate fi gravida? Adica, daca te-ai termina pe vaginul unei fete virgine (fara sa introduci penisul in vagin) ar fi sanse sa ramana gravida?
Mi-a venit asta in minte si sunt curios

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Existenta unui HIMEN intact/intreg, adica o ''pasarica'' NEDEFLORATA, acesta stare NU reprezinta o bariera de netrecut in calea unor spermatozoizi viabili si motili. In concluzie chiar daca fata este inca virgina, insa ea are deja ciclu menstrual, in acest caz daca ea va intretine jocuri sexuale chiar si fara penetrare dar acestea au loc intruna dintre cele 4-5 zile ale PERIOADEI FERTILE si sperma este ejaculata IN zona VULVEI (langa intrarea vaginala), in aceste conditii formarea sarcinii ar putea sa devina intr-o mica masura posibila, insa numai in cazul in care exista MUCUSUL CERVICAL FERTIL. In schimb, daca jocul sexual este intretinut intr-o oricare alta zi care NU face parte din PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual chiar si daca sperma este ejaculata direct pe himen, adica in zona vulvei, formarea sarcinii teoretic este imposibila in proportie de peste 95% daca joaca/sexul a fost intretinut in zilele situate INAINTE de inceperea PERIOADA FERTILA si devine 100% imposibila in cazul in care joaca/sexul este intretinut in zilele de DUPA terminarea perioadei fertile. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum vaginul este 100% in interiorul corpului, nu te poti termina "pe vaginul fetei" fiind imposibil, din punct de vedere anatomic!
Ca sa ajungi in vagin, trebuie sa intrii in el, trercand de labii si himen, care sunt la intrarea in vagin.

| mihai69 a răspuns:

Pe scurt: da, e foarte posibil.

| Atat_Cristi_Sh_1998 a răspuns:

Da e posibil

| Themonsterfucklife a răspuns:

Ar fi dar daca tear durea fix in penis :b