| GeorgeiZo96 a întrebat:

Sunt intr-o relatie cu o fata de 1 luna, aproape 2. Ma rog, am fost intr-o relatie, pentru ca acum nu cred ma mai vrea. sad Sa va povestesc. In primul rând, Am 17 ani, si locuiesc in Germania deocamdată. Suntem intr-o relatie la distanta, dar peste o săptămână 2 o sa mă duc in Romania de tot, Doar pentru ea. Pentru ca vreau sa o cunosc mai bine. Eu in Romania locuiesc normal in Bacău. Ea e din Suceava, dar i-am spus ca o sa mă duc mereu la ea. Măcar de 3-4 ori pe săptămână sa ne vedem. Ok, la început când ne.am cunoscut, ne intelegeam bine, vorbeam dulce, ne alintam.. Dupa aproape o luna, Îmi spunea mereu ca ma iubeste, si ca tine foarte mult la mine, si abea asteapta sa mă duc la ea. Si eu ii spuneam la fel. Sii, apropo, ea mi-a promis ca o sa ma astepte anul asta. O iubesc foarte mult. Si vreau sa o cunosc mai bine in realitate. Înainte vorbea asa dulce si dragut cu mine. Îmi trimitea mereu poze cu ea, si eu la fel. Si acum sa schimbat brusc, se poarta ciudat cu mine, parca e plictisită, sau nervoasa, sau supărată, nustiu. Si e normal sa fie plictisita pentru ca suntem la distanta. sad ( Apropo, vorbesc pe Facebook cu ea, acolo am intalnito ). Si intr.o zi, o intreb " Ce faci ursulet "? Asa îmi plăcea sa ii spun. Si mi-a răspuns " Bine " si atât. Si am întrebat-o daca a patit ceva. A zis " Nu ". Părea nervoasa, sau supărată. Si am întrebat-o" nu vrei sa vorbesti cu mine? sad " si a spus " nu stiu. Nu simt nevoia sa mai fac asta. " sad. Si i-am spus " Bine, atunci o sa te las un timp daca vrei sad " si i-am spus " Dar sa nu ma uiti sad " si ea a răspuns " Uita-ma tu "... :'( nu stiam ce sa mai zic când a spus asta sad, pur si simplu tremuram. Si m-am speriat. Si am întrebat-o " de ce spui asta? sad " si mi-a spus ca nu mai merge sad... Ii spuneam ca Mai sunt 2 săptămâni, si ma duc la ea. Si mi-a spus ca nu mai vrea sa mă duc la ea crying. Nu inteleg de ce :'(, încă nu mă cunoaste atât de bine sad. Si as vrea sa ne cunoastem mai bine când ma duc la ea. Si ea îmi spunea " Eu nu vreau ". Nu o înțeleg, tot timpul îmi spunea ca abea asteapta sa mă duc la ea, si acum dintr-odată nu mai vrea sad. M-am speriat asa tare, tremuram, si plângeam ca un copil mic. :'(. Mi.am cerut iertare daca am gresit cu ceva, si ea îmi spunea ca nu ii pasa, nu mai vrea sa mă duc la ea crying. Ce sa fac?. Sau ce sa ii mai spun? sad ca eu nu mai stiu si nu mai inteleg nimic sad. Ce spuneti, sa mă duc dupa ea? Sa o caut?. Stiu doar strada ei, dar nustiu la ce casa sau bloc sta. sad va trebui sa o caut ogramada, dar nu contează. O caut si toata Suceava daca trebuie sad, tin foarte mult la ea sad vreau doar sa o întâlnesc si sa o cunosc mai bine sad, pentru ca simt ca ea e perfecta. sad. Va rog ajutați-mă, Cu un sfat, sau orice. sad

Răspuns Câştigător
| Costel_Alexandru_1994 a răspuns:

Daca femeia te refuza nu mai ai ce sa faci.Decat sa cedeze rugamintilor tale si mai tarziu sa isi bata joc de tine mai bine laso asa pentru ca acum e doar o frica de singuratate nu o iubesti nu ai cum sa o iubesti pentru ca nu ai pentrecut momente frumoase cu ea gen sa glumiti sa va sarutati.O simpla discutie pe facebook sau la telefon nu e nimic. Daca vrei sa iti incerci pana la urma norocul du-te in Suceava daca o gasesti spune-i tot ce ai de spus si daca tot nu o sa fie de acord laso. nu trebuie sa suferi pentru ea daca nu te vrea.Gandeste-te ca in momentul asta poate este alta care se gandeste la tine si o pierzi si pe ea pentru ca bati la o usa pe care nu ti-o va deschide nimeni.Fi atent in alte parti sigur gasesti o fata si pentru tine.Si asa sunt mai multe fete decat baieti pe Pamantul astahappy

4 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Relatia de la distanta? Sincer,nu prea cred el ele,pentru ca posibil ca unul din parteri sa,, triseze''
Acum ori fata e prea mica, parintii ei au aflat si nu o mai lasa, ori are pe altcineva si doar s-a jucat cu tine.
Eu zic sa o lasi acum, decat sa suferi mai mult decat acum.

| Mussette a răspuns:

La distata merge mi greu, adica nu prea tine. Daca aparea mai tarziu distanta, mai erau sanse...
E cam superficiala fata. dupa o luna sa-ti spuna ca te iubeste si tu ai crezut-o. Ca sa crezi in "te iubesc" e nevoie de mai mult de o luna. Poate acu ii spune altcuiva "te iubesc".
Daca nu mai vrea, nu prea mai ai ce face. Mai sunt fete in Bacau. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te duce. Relatiile la distanta cu persoane pe care nu le-ai vazut niciodata sunt foarte periculoase. Tu afli felul in care se vede pe sine celalalt, nu cum e in realitate. Si toti ne vedem pe noi insine mult mai buni decat suntem in realitate. Mai mult, tu idealizezi aceasta imagine facand ca discrepanta sa fie si mai mare. Eu am avut doua astfel de relatii si cand am vazut persoanele, nu semanau de loc cu imaginea pe care mi-am facut-o despre ele. Si crede-ma, eu sunt ceva mai trecut prin viata si am pus tot felul de intrebari ca sa am cat mai multa informatie cu care sa lucrez, précis ca tu nu ai facut asa ceva. Sa stii ca nu ai pierdut nimic pentru ca nici un moment nu ai avut nimic. Nu stii absolut nimic despre ea. Eu as zice ca are un prieten cu care nu se intelege extraordinar, dar nu vrea sa-l piarda iar cu tine a vorbit pentru ca ai facut-o sa se simta bine fata de ea insasi.
Eu zic asa: nu iti schimba viata doar pentru ea. Daca ai o situatie sau perspective bune in Germania, stai linistit acolo. Incearca sa mai cunosti fete dar nu te ambala. Vino intr-un week-end sa le cunosti, si daca merge mai vino de cateva ori pana sa te gandesti ca ai o relatie. Fetei asteia spune-i ca daca ea zice sa nu vii, nu o sa mai vii dar daca se razgandeste sa-ti spuna. Nu o mai cauta pe net, las-o pe ea sa te caute. Da-I cam o luna, dar dupa asta gata, chiar daca vine si iti zice ca tu esti minunea lumii. Daca lucrurile nu merg in mediul ideal de pe net, cu atat mai putin vor merge in realitate unde ne vedem unii pe altii cu toate defectele noastre.

| RaDuk a răspuns:

Frate, relatia la distanta e aiurea si pentru cei care sunt de mult timp impreuna, dar la voi. Eu zic sa o lasi in pace, nu are rost. Sunt o gramada de fete in lumea asta, probabil fazele cu iubirea erau niste mofturi din partea ei. Daca te duci la baie vei observa ca ai acolo niste chestii care se numesc testicule. Lasa bocitu iesi din casa si intalneste fete adevarate, flirteaza mult si in final o sa iti gasesti fata care sa te merite