| Alex4LighT a întrebat:

Sunt nou luatima usorlaughing. Deci am 13 ani imi place f mult de o fata din sc cu mine dar este cu un an mai mare decat mine.As vrea sfaturi etc deoarece sunt cam timid cu fetele.Cand iesim la aceeasi ora merg cu ea si cu cativa colegi de ai ei pe drum. Dar de la un sfert de drum merg doar eu, ea si un coleg de al ei(care imi este cel mai bun prieten). Nu ma consider un baiat urat ci destul de simpatic, amuzant, inteligent(nu stil tocilar), nu sunt laudaros dar va spun pentru ca poate ma veti ajuta.Imi place la ea ca este draguta, amuzanta, inteligenta, cu picioarele pe pamant.Cand sunt cu ea parca sunt in al 9-lea cer, dar cand ma gandesc ca sentimentele nu ar fi reciproce parca imi vine sa plang.Maine este de servici pe scoala, iar clasa ei va avea sedinta si va merge singura acasa.Sa o conduc acasa? Sa intru in vorba cu ea? Insa ma cam tem ca nici nu stie cum ma cheama, dar nu prea imi pasa eu vreau sa merg cu ea. ajutati-ma va rog.Multumesc,dau funda.

Răspuns Câştigător
| nicusor19 a răspuns:

Salut Alex4LighThappy
Daca iti place de fata aceea, incearca sa vorbesti cu ea cat mai repede, poate o face altcineva inaintea ta si va fi prea tarziu.
Incearca sa lasi timiditatea deoparte pentru ca nu ti se intampla nimic rau, dincontra s-ar putea sa ti se intample un lucru bunhappy
In legatura cu maine, eu cred ca ar trebui sa borbesti cu ea si din vorba in vorba ai putea sa ii propui sa o conduci acasa si poate cine stie veti avea ocazia sa va cunoasteti unpic mai bine(ai grija sa vorbesti frumos si ai grija ce cuvinte folosesti sa nu inteleaga fata altceva). Ai putea sa ii ceri un numar de telefon si sa ii propui ca in weekend sa iesiti la o plimbare prin oras sau la un suchappy
Iti doresc mult Succes

3 răspunsuri:
| frumusica80 a răspuns:

Poi ar trebui sa-ti iei inima in dinti si so inviti numai pe ia singura la un suc.si nu cu colegi sau altcineva, si acolo poti s-o intrebi ce gandeste despre tine si daca ii place de tine.Cred ca esti destul de destept sa cuceresti o fata nu? atunci treci la treba nu mai stahappymult success pa pa

| TheoSound a răspuns:

Pustane, si eu sunt in situatia ta si iti zic vorbeste cu ea cat mai repede, spui despre tine (nu o aburi), fi sincer cu ea si poate vei avea noroc. happy Multa Bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa iti asculti inima si asa va merge crede-ma! daca nu va intelege ca tot ce i-ai spus este din inima inseamna ca nu asa cum o descrii tu. dar cel mai bine e sa ii spui si apoi vezi ce spune. daca spune ca esti prea mic pentru ea nu e nimic mai sunt fete.