| anonim_4396 a întrebat:

Sunt o membra noua a acestui site, si mi-am facut cont deoarece am mare nevoie de ajutorul vostru tin sa va anunt ca va dau si fundite.Eu si prietenul meu ne-am despartit in urma cu 4 zile deoarece el nu prea avea timp de mine ca el practica fotbal de aproape 9 ani de zile si l-am rugat acum cateva zile sa nu se duca si sa stea cu mine cum statea la inceputul relatiei cand lipsea cate 2 saptamani si nu-i raspundea antrenorului si prefera sa stea cu mine de dimineata pana seara, acum abia daca mai iesim o data la 2, 3 zile si stam o ora jumate cam asa, si acum 4 zile veni-se la mine intr-o pauza spunandu-mi ca el merge sa fie copil de mingi la echipa I la 4 jumate si de la 7 avea antrenament, si i-am zis sa stea cu mine si sa nu mearga si el tot refuza si i-am zis sa aleaga intre mine si fotbal si a zis ca nu poate alege dintre asa ceva, si m-am enervat deoarece eu cred ca s-a plictisit de mine si de aceea nu a vrut sa stam macar o zi impreuna, cand a ajuns acasa a seara a intrat pe mine si m-a intrebat daca mai suntem impreuna si i-am spus ca nu deoarece fotbalul este mai important pentru el si mi-a zis atunci ca ai lui i-au zis sa nu mai lipseasca aiurea ca nu-i mai da nici-un ban, acum ii simt lipsa si il vreau inapoi dar el nu mai vrea mi-a spus ca inca mai tine la mine dar nu vrea sa arate asta, aveam aproape 10 luni, l-am rugat frumos sa ne impacam si nu vrea deoarece zice ca sunt prea geloasa, nu il inteleg si nu am incredere in el, am incredere dar nu deplina.Ma puteti ajuta cu un sfat,doua sa imi ziceti cum sa ma reimpac cu el? Va rog frumos pentru ca il iubesc prea mult si nu vreau sa-l pierd de tot,el vrea sa ramanem prieteni foarte buni dar nu pot, deoarece eu nu l-as putea asculta zicandu-mi de o alta fata sau sa-l vad cu o alta fata mentionez ca tin la el mult de tot si il iubesc nespus. Ofer fundite, si va multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Elvena a răspuns:

Pai in primul rand, nu ar fi trebuit sa il fortezi asa. Practica fotbalul de 9 ani, e normal sa nu vrea sa renunte. Mai ales ca se afla si sub presiunea parintilor, reactia lui a fost una complet normala. Gandeste-te si tu, daca ai fi in locul lui, si ai face un sport de performanta timp de 9 ani, parintii incurajandu-te, si vine un baiat de asta si iti cere sa mai renunti asa, tu cum te-ai simti?
Nu stiu ce sa iti zic, depinde de firea lui si cat de usor iarta. Ai putea incepe prin a recunoaste ca ai gresit. Incearca sa il intelegi mai mult, si daca chiar tine la tine, va observa acest lucru si poate va vrea sa va impacati. Succes!

| ZambesteRoxyTeIubeste a răspuns (pentru Elvena):

Multumesc de raspuns voi incerca, imi este foarte dor de el, stiu ca am gresit dar m-a facut sa cred ca s-a plictisit de mine :-

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In secunda in care i-ai spus sa aleaga intre tine si fotbal, iti asumi alegerea lui. Orice om normal ar fi ales fotbalul, fiindca este clar ca tu nu-l iubesti, doar iti place sa-l controlezi. O femeie care l-ar fi iubit macar un pic si l-ar fi respectat nu ar fi acceptat niciodata sa-si calce cuvantul ca sa stea cu ea. Este umilitor ca un barbat sa faca asa ceva si sa se ascunda dupa fustele unei femei ca un copil prost. Si daca nu ai incredere deplina in el, ce cautati impreuna? In clipa in care increderea ta a fost 99, 99%, l-ai pierdut definitiv. Nu-l iubesti deloc, dar orgoliul tau nu iti da voie sa accepti ca ai fost parasita.

| ZambesteRoxyTeIubeste a răspuns (pentru Brigaela):

Nu am fost parasita dragalaughing), oricum nu am de gand sa imi pun mintea cu tine si daca vrei sa stii chiar il iubesc dar m-a facut sa cred ca nu mai tine la mine deoarece el la inceputul relatiei statea cu mine non-stop si mergea la antrenamente din an in pasti si acum i-am zis sa stea ziua aceea cu mine si nu a vrut si mai bine i-am zis sa ramana cu fotblalul..pricepi? si nu mai zi ca nu il iubesc ca daca nu il iubeam nu mai vroiam sa petrec cu el mai mult timp nu?

| VaniLLaDeeJay a răspuns (pentru Brigaela):

Bravo! si Roxy, pe langa faptul ca are rangul de "userul anului" trebuie sa ai si tu o doza de respect.
"Nu am fost parasita draga), oricum nu am de gand sa imi pun mintea", adica ea si-a pus mintea cu tine cand a vrut sa te ajute, si tot ce a spus este adevarat, foarte adevarat.hee hee
Iar din limbajul tau, fara suparare, pari o fata care in general este lipsita de cultura si inteligenta, iar la fotbal jucatorii sunt educati si invatati sa aiba respect. Gandeste-te ca poate s-a indragostit de tine pentru ca arati bine, dar in curand o sa il pierzi definitiv.

| Brigaela a răspuns (pentru ZambesteRoxyTeIubeste):

Daca il iubeai vroai sa fie fericit si cat mai bun la fotbal, vroiai sa-si respecte cuvantul dat, sa nu lipseasca la nici un antrenament, sa fie mandru de realizarile lui si sa te poti mandri si tu cu realizarile lui. daca il iubeai vroiai sa-ti petreci timp de calitate, nu mult cu el, faptul ca vrei sa-ti petreci timp cu el facandu-l sa minta, sa nu respecte antrenamentele, sa nu ii raspunda antrenorului arat doar ca vrei sa-l tii sub papuc si sa-ti bati joc de el, ceea ce este exact contrariul iubirii. Si, oricat de greu ti-ar fi sa recunosti, ai fost parasita exact cum meritai in urma faptelor tale

| VaniLLaDeeJay a răspuns (pentru Brigaela):

Foarte adevarat, bravo.

| VaniLLaDeeJay a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu el si sa ii spui ca vrei sa te schimbi, dar intelege-l si pe el, face fotbal de 9 ani de zile, isi construieste o cariera. Nu poate alege intre viitorul sau si tine.
Gandeste-te ca a investit mult timp si multa munca in treaba asta, sa fii copil de mingi este o "onoare", asa poti interactiona direct si sa schimbi parari cu marii jucatori, si priveste partea buna, daca joaca fotbal si ia si niste bani il poti ruga macar o data pe saptamana sa iesiti si voi la un suc, la o clatita in parc.
Nu mai fii si tu asa geloasa pe el, incearca sa il intelegi.

Deci du-te si vorbeste cu el si spune-i ca vrei sa fiti impreuna, ca iti pare rau, ca ai meditat asupra situatiei si ca ai fost egoista. Ca vrei sa te schimbi, dar sa isi faca timp si pentru tine, macar o data pe saptamana sa iesiti si voi undeva, sau sa mergi cu el la antrenament si cand veniti acasa sa treceti pe la o cafenea la o limonada sau un suc.

pff, vezi si tu.

Bafta.

| ZambesteRoxyTeIubeste a răspuns (pentru VaniLLaDeeJay):

Multumesc, asa am sa fac..acum astept sa intre pe net sa vorbim. sper sa fie bine..pff tineti-mi pumnii va multumesc anticipat la toti:*

| ZambesteRoxyTeIubeste a răspuns:

Multumesc, asa voi incerca sa fac :-