| Andreea6272 a întrebat:

Buna TPU. Uitati cum sta treaba, eu vorbesc un baiat, m-am combinat cu el dar el cu fostele sale a fost un tip mai pervers, dar eu la inceput nu eram deloc perversa cu el si ma feream de toate subiectele astea deschise dar uitati eu sunt perversa dar nu am fost cu el la inceput iar acum el nu e deloc pervers cu mine si nu-mi place cum ii arat ca sunt si eu perversa si cum il fac sa fie mai pervers cu mine? Mai exact cum il fac sa fie el insusi cat e cu mine? Vreau raspunsuri serioase va rog

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

M-ai zapacit cu atata "perversitate"!laughing
Am o solutie pentru tine,propune-i un joc,un joc al sinceritatii,o data pe zi,o data la doua zile,o data pe saptamana.
In care va intrebati unul pe altul tot ce vreti,iar raspunsul trebuie sa fie sincer.
Spune-i autoterapie de cuplu,zero perversitate,jocul de-a sinceritatea, pune-i ce nume iti vine tie!
Cred ca va poate ajuta, daca reusiti sa nu va certati legat de raspunsurile sincere.
Si daca va place, o puteti extinde la ora voastra zilnica, pana veti ajunge la orele voastre zilnice si, de fapt, la toate clipele voastre impreuna.
Greu?
Poate merita!happy

| stef87 a răspuns:

Dar si iar dar, dar cand dar, dar. M-ai pierdut. Atat pot sa-ti recomand: daca te ascunzi sa fii altceva decat esti, nu faci decat rau. pentru ca la un moment dat tot va afla adevarata ta personalitate si s-ar putea sa nu ii placa faptul ca l-ai pacalit.

Fii naturala.

| RAY a răspuns:

Dar ce va jucați copii, cu puta în nisip

| Violleta2022 a răspuns:

Am vaga senzatie ca nu ai habar ce inseaman "pervers" si "perversitate", dupa cat de des il folosesti aici.
Te rog explica-mi de ce spui ca sunteti perversi si ce face fiecare!

Iata ce spune DEX-ul limbii romane:

PERVÉRS, -Ă, perverși, -se, adj. (Despre oameni; adesea substantivat) Care este înclinat spre fapte reprobabile, gata oricând să facă rău; care manifestă o deviere de la normal a instinctelor, a judecății, a ideilor, descompus din punct de vedere moral; corupt, depravat, imoral; (cu sens atenuat) perfid, fățarnic; spec. care prezintă perversitate sexuală. ♦ (Despre manifestările, instinctele etc. oamenilor) Care trădează, exprimă, reflectă perversitate
https://dexonline.ro/definitie/pervers

PERVERSITÁTE, perversități, s. f. 1. Înclinare spre rău, plăcere (patologică) de a face rău, de a provoca suferință și de a se bucura de suferința altuia; deviere de la normal a instinctelor, a judecății; tendință (patologică) de a comite acte imorale; corupție, depravare, imoralitate; spec. anomalie sexuală. 4 Fățărnicie, perfidie, falsitate. 2. Faptă, comportare de om pervers.
https://dexonline.ro/definitie/perversitate

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

În ce fel a fost și este el pervers. Mai concret, ca să înțelegem ce vrei.

| Sofer a răspuns:

Totul vine de la sine.

| Saiko10 a răspuns:

Ai aratat ca nu iti plac subiectele intime la fel si cu comportamentul intim. si acum te intrebi de ce nu mai este pervers. pentru ca i-ai aratat ca nu iti place asta. daca acum crezi ca iti place trebuie sa ii arati ca vrei. dar spui ca pana la urma nu iti place sa arati ca esti perversa. dracu stie ce mai vrei si tu laughing

| Andaluzz a răspuns:

Sfatul meu e scurt si concis!
Discutati deschis despre tot ce a fost in trecut, despre comportamentul tau de atunci si cel din prezent! O sa gasiti o rezolvare, ii poti spune ca iti doresti sa fie el insusi, si probabil ca lucrurile au mai evoluat in mentalitatea ta deoarece relatia voastra s-a dezvoltat pe parcurs mai mult si v-ati cunoscut mai bine!