| codrinelatorul a întrebat:

Problema este urmatoarea : mie imi place mult de o fata (sunt mai mare cu un an decat ea ) si cred ca si ei ii place de mine. Ieri,am observat ca m-a bagat in seama cand eram singur pe holul scolii (eram de serviciu) si a inceput sa vorbeasca cu mine,sa rada la glumele mele,sa fie atenta la ce spun,adica sa nu fie nepasatoare.In fine,problema e ca nu stiu cum sa incep sa vorbesc cu ea, cum sa ma comport cand sunt langa ea.
Vreau raspunsuri serioase!

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Pur si simplu la prima ocazie propune-i sa iesiti la o plimbare in 2 cu bicicletele, rolele sau pur si simplu pe jos prin parc, sau chiar pe strazi, asa hai hui fara vreo destinatie. Poti fi sigur ca daca va accepta, veti avea si subiecte de discutat incat sa nu va plictisiti. Putin curaj si mult succes!

1 răspuns: