| AlinAsu a întrebat:

Uite cum sta treba, eu vreau sa ii trimit o scrisoare de dragoste unei fete de care imi place de mor! As vrea sami alcatuiti o scrisoare care sa arate ce simt pentru ea si sa fie in ea ceva de genu... "Buna.Te-am invitat de multe ori la un suc sau la o plimbare in parc sa sa-ti zic ce simt, dar tu ma refuzi dar asta nu ma supara imi da senzatia de a lupta pentru tine, poate ca nu sunt cel mai frumos baiat dar sa nu uiti ca frumusetea e trecatoare! Nu am curajul sa te sun iar cand te vad ma prind fiori dar sa nu uiti si eu stiu ca macar o secunda din timpul tau chiar si acum cand citesti scrisoarea te gandesti la mine asa ca te rog asculta viata mea! Si in final vreau sa inchei cu o intrebare : Vrei sa fi prietena mea? daca da sunama si zi-mi DA VREAU daca nu rupe scrisoarea si uita de ea si de mine!" ceva de genu puteti edita daca nu e ceva bine dar sa fie ceva asemanator! Va multumesc

11 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

E penibil, lol.
Du-te şi fă ceva cu gramatica.

| ywar a răspuns:

Tie iti este lene sa si traiesti. Nu meriti nici sa te ia nicio fata nici macar de mana. Termina scoala si pe urma nu o sa iti mai trebuiasca scrisori. Ti se va ingrosa si vocea si... vocea de jos si ai rezolvat-o.
Pentru moment cea mai buna a ta este Manuela. Nu te tradeaza niciodata.

Răspuns utilizator avertizat
| MidnightR a răspuns:

Mai bine ia-o pe aia si gata.Ce drac de scrisori de dragoste vreti ma? Niste hartie si atat.Crezi ca printre noi vreun scriitor talentat care sa scrie cu emotie si sa transmita acea emotie cititorului?

Ori scrii ceva singur, scurt si la obiect, fata nu cred ca vrea sa citeasca romane, ori nu mai scrii nimic si ii spui direct ca o placi.

| Kettolix a răspuns:

Da-mi te rog contul fetei de facebook sa vorbesc ceva cu ea intre fete si poate iti fac lipeala cu ea. happy

| nic3rr a răspuns:

Daca chiar esti indragostit de ea ar trebui sa-i scrii chiar tu. Oricat de penibil ar suna sau oricat de scurta ar fi macar ii scrisa de tina si te-ai straduit pentru asta (ca tot scrie acolo "imi da senzatia de a lupta pentru tine".
Oricum nu apela le jeguri dinalea gen "viata mea" "printesa" etc. Si inca ceva, nu scrie chestia aia "poate ca nu sunt cel mai frumos baiat..." pentru ca o sa ii dai motiv sa nu te placa. Ia hai scrie TU ceva si raspunde-mi si o sa-mi zic parerea.

| valeriu1900 a răspuns:

Baiete,cand o vedea asta cum scrii, iti baga scrisoarea pe gat.Mai intai termina gradinita si apoi mai vorbim!

| CraiovAnonim a răspuns:

Amice daca vrei sa faci scrisori de dragoste persoanei iubite din viata ta trebuie sa o compui tu acea scrisoare, nu sa ti-o faca altcineva. Pentru ca doar tu stii ce sentimente ai pentru ea si ceea ce trebuie sa ii spui, ceea ce vrea sa auda, ceea ce o deranjaza si ce nu. In timpul in care ai facut postarea asta aici te si gandeai si o si trimiteai.
Nu lua asta in numere de rau.
Multa bafta.