| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati, nu stiu ce sa fac pentru ca imi este frica de consecintele care vor iesii dupa...Deci sunt cu un baiat de 7 luni jumatate de la inceput am avut mici probleme datorita unora ba altora, din prima prietena mea cea mai buna a vrut sa ne desparta deoarece eu i-am iuat iubitul ( iubitul meu de acum) eu m-am certat cu ea pe tema aceasta nu mai vorbesc cu ea datorita prietenului meu. El spune ca ma iubeste dar nu demult intr-o seara a cam baut si au iesit foarte multe zvonuri pe tema aceasta precum ca el s-a sarutat cu o fata si cu o alta fata care era iubita prietenului sau.Acuma eu nu stiu ce sa fac el spune ca nu este adevarat, eu il iubesc foarte mult si imi este frica sa cred aceste zvonuri ca sa nu fac o decizie gresita, el spune ca nu este nimica adevarat, eu nu mai stiu pe cine sa cred+ ca ma are la mana si spune niste cuvinde care intodeauna ma inmoaie si fac de spune el in acele conditii, nu stiu cum sa vorbesc cu el...Va rog sa ma ajutati urgeeeeent! DAU FUNDA+++++VOT VA ROOOOG!

1 răspuns:
| Zozoleparfumath a răspuns:

Buna. Draga mea:* cred ca cel mai bine ar fi sa purtati o discutie serioasa, si sa incerci sa ii stergi din cap acele lucruri cu care zice ca te are la mana.Gandestete ca odata ce te iubeste, nu te ameninta cu nimic, ba din contra iti ia apararea. Tu ca sa dai de o fata cu capul pe umeri crede-lhappy, ca ai spus ca stai de ceva timp cu elbig grin. Dar cere-i o explicatie pentru zvonurile care sau auzit de la ceilalti, treci cu vederea in cazul acesta. Dar daca continua sa te ameninte fii indiferenta, asta il va durea ingrozitor. Stai linistita draga mea ca nu este singurul baiat din lume! Nu iti merita bunatatea, iar prin faptul ca el iti pune conditii si daca nu le indeplinesti te ameninta pune-i si tu. Daca nu le accepta pune-l sa nu-ti mai puna data viitoare sau cere-i o pauza sa vezi cum se comporta fara tine, daca iti simte lipsa sau nu! happy Bafta:*