| MariaCristinaIoana a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si pe mine. De 2 zile mi se pare ca iubitul meu este cam distant de mine..Adica imi raspunde greu la mesaje,aproape deloc,daca il sun nu raspunde,si imi zice ca nu sta toata ziua cu telefonul in mana.I-am explicat si lui,si mi-a zis ca nu este nimic,doar ca vrea sa se mai odihneasca si el,sa se mai relaxeze, doar ce a terminat cu examene...si il inteleg,nu sunt absurda.dar nu poate trimite si el un sms sau macar sa raspunda, sau macar sa spuna ca are treaba...nu stiu ce sa cred, avand in vedere ca este prima oara cand face asa..si suntem de 3 luni impreuna..la fel,daca eu nu ii dau mesaj, el nu imi da..ma cam ingrijoreaza..desi mi-a spus ca el nu este genul care sa insele,daca e sa nu mai vrea,spune si gata.cel mai bine o sa vorbesc cu el cand ne intalnim.dar pana atunci, dati-mi si mie un sfat..credeti ca nu ar mai vrea sa fim impreuna? sau doar sa fi avut niste zile proaste, sau o dispozitie proasta?

Răspuns Câştigător
| OnlineZ a răspuns:

Asa sunt baietii de fel.Noua fetelor ne-ar place sa palavragim toata ziua, in schimb ei sunt diferiti. Daca el se comporta diferit asta nu inseamna neaparat ca te inseala, poate altceva ii ocupa timpul.Hai sa iti dau un exemplu: 1 baiat si o fata sunt impreuna, se iubesc bla bla bla insa apare un anturaj care distrage atentia baiatului sa zic, clar atunci el isi imparte timul i cu tine si c gasca si nu va avea acelasi timp cum avea inainte sa intre in acea gasca.la fel el cu examenele. Oricum nu trebuie sa bagi mana in foc pentru nimeni niciodata!

5 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Ţi-a spus că are nevoie de odihnă, când eşti stresat ai nevoie de linişte.
Lasă-l câteva zile, dacă o să îţi simtă lipsa o să te caute singur.

| Emilian65 a răspuns:

Inteleg ca a fost intr-o sesiune de examene. Dupa o sesiune de examene, cred ca are nevoie de o perioada de liniste. Dupa aceasta perioada va reveni cu siguranta la tine daca te iubeste.

| Doub a răspuns:

Poate are niste probleme mai grave. thinking

| SkyPilot a răspuns:

Daca e student, a terminat sesiunea si se poate simti foarte obosit. Sau are nevoie de o scurta pauza. Multi baieti sunt asa. Lasa-i un pic de spatiu pentru cateva zile.

| AliGab a răspuns:

Cand ai zile proaste si iubesti pe cineva incerci sa fii cat mai aproape de pers respectiva...din cate povestesti lui nu i mai pasa si punct. Mergi mai departe