| AngieSutru a întrebat:

Vineri fac o săptămâna de când sunt cu un băiat din liceu,si as vrea sa ii spun si mamei despre el,ea mi-a spus de fiecare data când îmi fac un prieten sa ii spun. El este primul meu iubit și chiar nu știu cum sa ii spun mamei, am 16 ani și mereu mi-a spus sa nu ma ascund de ea, sa ii spun. Ma puteți ajuta?

7 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Poti sa-i spui ca vorbesti cu un baiat, sa-i arati o poza, ceva. Nu incerca sa-l aduci acasa, baiatul ar putea sa se simta destul de nasol fiindca sunteti de doar o saptamana impreuna. Daca lucrurile merg bine, poti sa-l aduci sa-l cunoasca.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nimic mai simplu. Pur si simplu ii spui ca ai deveit prietena cu un coleg din liceu. Un astfel de mod de socializare nu poate sa o supere deci este chiar indicat sa-i spui pentru a sti si ea ce faci in timpul tau liber. Succes!

| Emilian65 a răspuns:

Răspunsul tău aici... Spune-i ca ai un prieten si atata tot.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Mama iti este cel mai bun sfatuitor!

| ShamelessQboy a răspuns:

Eu cred ca ar fi mai bine sa mai astepti sa se mai invechiasca putin relatia, o săptămână este prea putin sa poti spune ca e o relatie, mai întâi vezi cum merg lucrurile între voi sa nu cumva sa te razgandesti tu imediat după si sa rămâi doar cu anuntul!

| MateiT a răspuns:

Nu trebuie sa faci ce ti-a spus, poti pastra asta secret si nu e nimic rau in asta. Se simte putin din intrebare ca ai avea putina frica sau anxietate sa ii spui. Deci daca nu vrei nu ii spune (nu e pacat sa tii un secret daca te ajuta sa te simti mai comfortabilawinking
Dar daca chiar vrei sa ii spui atunci spune-i sec, adica deodata, adica spune-i poate ceva de genul "Mama, mi-ai zis sa iti zic de fiecare data cand imi fac un prieten asa ca iti spun acum ca am un prieten." da' asa gen fara sa clipesti hahahahaa Nu stiu, poate ti-ar fi mai simplu asa
Problema cu multe intrebari pe TPU e ca nimeni nu poate alege pentru voi, sunt prea multi factori pe care noi habar nu ii avem. Tot ce stim noi e "AngieSutru" si ce ai scris mai sus
Asa ca va trebui sa fii fata curajoasa si sa iei o decizie
Succes

| MissMoon a răspuns:

Cel mai ușor mod prin care o poti face este sa îl prezinți bineînțeles dacă este și el de acord(nu ar avea de ce sa nu fie).