| AdelaElena88 a întrebat:

vreau sa va intreb ce parere aveti despre un baiat si o fata care sunt intr-o relatie de ceva vreme, iar baiatul ii propune fetei ca ar vrea poze cu partile ei erogene, sau cand se masturbeaza ( fara sa i se vada fata), in special in eventualitatea in care nu s-ar vedea o perioada; Fata refuza, spune ca se simte necomfortabil cu ideea, iar el nu reactioneaza deloc ok la refuzul sau.Incepe sa ii reproseze ca este egoista, ca nu are incredere in el si asa mai departe.O foarte buna prietena de-a mea se confrunta cu problema asta. Mie personal mi se pare o tampenie, nu asa demonstrezi ca iubesti pe cineva, plus ca cine stie pe mana cui ar putea ajunge acel material compromitator( chiar daca baiatul ii promite ca nu i se vede faţa sau mai stiu eu ce) Daca chiar nu poate rezista, nu poate si el sa isi imagineze pentru a-si induce placere?:/ Sau sa vizioneze filme cu material pornografic? Pe mine personal ma inspaimanta ideea si chiar nu pot sa inteleg, voi ce credeti?

18 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Apoi se duce acasa si se masturbeaza privind la poze. In cel mai fericit caz. Doar daca nu le posteaza pe vreun site.

| Violleta2022 a răspuns:

Probabil verun obsedat sexual cu probleme la mansarda evident!
Ideea imi repugna sa accepti asa ceva, clar ca-i interesat doar de partile erogene ale femeii si nu-i nici un pic de dragoste pentru fata aia, doar sex, sau excitare.

| mihai69 a răspuns:

1. tipa ar putea să-i ofere ceva poze de pe net.
2. dacă e minoră, chiar dacă își face singură poze, încalcă legea (pornografie cu minori)
3. dacă individu' nu pricepe că ea nu vrea asta, ar fi timpul să-și caute altă prietenă. Și ea, un băiat mai potrivit.

| Drimmero a răspuns:

Mai bine ar face sex decat sa stea sa se excite cu asa ceva, poate sa fie o metoda de santaj ce incearca sa faca.

| AdelaElena88 explică (pentru Drimmero):

La asta m-am gandit si eu

| Drimmero a răspuns (pentru AdelaElena88):

Treaba lor pana la urma!

| Emilian65 a răspuns:

Ce vrea el de la iubita lui, este un lucru foarte urat si inuman.

| NAT0 a răspuns:

„Normal e să nu arăți ce vreau doar eu să văd."
Pozele respective pot să fie o metodă de șantaj mai târziu dacă nu i se supune fata, băiatului respectiv. Și el o poate amenința că face pozele publice dacă ea nu face ce zice el și asta poate duce la sinucidere. În fine, treaba e să nu facă o prostie ca asta, mai bine cum am văzut mai jos. să facă dragoste și atât sau dacă nici așa nu merge, să se reorienteze.
Dar din moment ce i-a zis că-i egoistă și că n-are încredere. Din chestia asta rezultă faptul că relația respectivă nu mai are mult.
Salut.

| Xdreaper21 a răspuns:

1 decizia ei
2 daca nu i se vede fata nu are ce sa faca poate sa zica ce vrea daca ea neaga prietenul sau cui ii arata nu il va crede ( doar daca ea nu se vinde usor )
3 poate el nu poate sa isi indice starea fara sa ii vada in real corpul
4 eu cred ca e alegerea lor

| catablondu a răspuns:

Buna, astfel de activitati nu trebuiesc incurajate. Nu e vorba de incredere, nu are nici o legatura cu egoismul. Pur si simplu nu e ok sa-i ceara asa ceva si gata.

| boylivgume a răspuns:

N-o iubeste.

| Elennuk a răspuns:

Nu cred ca baiatul ala o iubeste pe prietena ta... daca ar iubio nu i-ar cere asa ceva daca ea nu ar accepta, iar daca nu accepta incepe sa o faca egoista si ca nu are incredere in el.El probabil vrea sa profite de ea sau poate are o obsesie legata de pornografie si si-a gasit manechinulsad

| honka a răspuns:

Eu cred ca... eu si prietena mea practicam asemenea lucruri. Ea este mai rusinoasa in schimb eu ii ofer un spectacol de 2 ori pe saptamana cel putin. noi intre noi facem schimb de materiale erotice pentru ca eu nu doresc sa ma masturbez vizionand pornografii.

| AdelaElena88 explică (pentru honka):

Ok, inteleg, amandoi totusi ati fost de acord cu asta; Insa, pot sa te intreb ceva? Cum ai fi reactionat in situatia in care ea nu ar fi acceptat? Ai fi inteles-o?

| honka a răspuns (pentru AdelaElena88):

Da, pentru ca o iubesc. Ea este rusinoasa si acum nu face asa des ceea ce fac eu pentru ea. Daca ei ii face placere sa ma vada facand unele chestii si in acelasi timp si ea le face numai nu la fel ca mine(cu haine pe ea si se vede doar experesia fetei) insa nu ma deranjeaza stiu ca atunci cand o sa ne revedem o sa am parte de un tratament... asa ca I try to putt up the best show every time

| AdelaElena88 explică (pentru honka):

Inteleg

| honka a răspuns (pentru AdelaElena88):

Si ca sa nu las fara detalii ea este femeia cu care vreau sa-mi sfarsesc zilele

| AdelaElena88 explică (pentru honka):

Wow! Imi permiti sa te intreb ce varsta ai?