| NoWomanNoCry a întrebat:

vreau sa va intreb ceva si rog multa seriozitate. Sunt cu o fata,dar nu intr-o relatie ci in ceva gen friends with benefits (mai multe detalii in alta intrebare de a mea) si,noi practic suntem ca intr-o relatie dar nu afisam asta public,in rest suntem foarte apropiati, vorbim tot timpul(ne cunoastem de 9 ani dar chestia asta a inceput de vreo luna), mai pe scurt ne intelegem super si ne simtim foarte bine in prezenta celuilalt.Si acum sa ajung la intrebare...noi ne mai intalnim din cand in cand la ea acasa cand e singura si na,povestim,radem,ne sarutam, facem cam totul pana la sex. Data trecuta aproape ca am ajuns la contact sexual dar m-am oprit pentru ca imi era frica...si vreau sa va intreb, daca cumva o sa ajungem sa facem asta,o sa se schimbe cu ceva? Adica imi fac probleme ca daca o sa o doara o sa se creeze un gand rau pentru mine si o sa vrea sa intrerupa tot? (daca nu v-ati dat seama, e virgina) Va rog raspundeti-mi detaliat pentru ca vreau sa stiu daca o sa afecteze relatia noastra durerea aceea. Ofer FUNDA

8 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Mi-am amintit de voi si stiu ca aveti o relatie frumoasa,desi va "jucati" de-a prietenii.
happy
Si mai cred ca va grabiti,sa stii.
Bineinteles ca lucrurile se vor schimba intre voi,problema este ca nu putem prevedea in ce sens.
Posibil ca fata sa tina si mai mult la tine,posibil sa nu mai vrea sa te vada,depinde de maturitatea voastra emotionala si de cat de stransa e legatura dintre voi.
Sfatul meu ar fi sa stai de vorba cu ea si sa afli cum vede ea lucrurile pe tema asta,ii poti spune ca te simti indemnat sa nu te mai opresti in respectivele momente,dar vrei sa discuti cu ea mai intai.
Si,in functie de ce iti spune,vei actiona.
Dar,parerea mea e ca te grabesti mult.
Nu forta lucrurile si nu te lasa influentat de hormoni, gandeste-te inainte sa faci orice.
Sunteti foarte apropiati si oricat de mult te indrageste fata, la varsta asta sexul e posibil sa ii provoace un soc emotional in urma caruia sa te considere responsabil de tot ce s-a intamplat si sa nu mai vrea sa te vada.
Ai mare grija, mai bine astepti pana ajunge ea sa fie nerabdatoare, decat sa risti inutil!

| NoWomanNoCry explică (pentru greece12):

Noi am vorbit mult despre tema asta si am ajuns la concluzia ca va ramane sa vedem ce se va intampla la momentul potrivit,adiva daca o sa ajungem in puctul acela si ea o sa fie ok sa continuam,o sa continuam iar daca nu,o sa ramanem la tot pana la sex... Data trecuta aproape am ajuns si ea a spus ca nu poate asa ca nu am continuat pana la act. Si a fost ok si pentru mine,adica noi ne simtim foarte bine in prezenta celuilalt si din cauza asta am ajuns aici, suntem foarte fericiti asa cum suntem acum, daca va evolua, ramane de vazut, pentru ca timp tot avem in fata.

| greece12 a răspuns (pentru NoWomanNoCry):

Atat timp cat tineti cont unul de dorintele celuilalt si comunicati, nimic rau nu se poate intampla.
E normala nerabdarea si gandul tau, dar este perfect ca inainte de toate pui grija ta pentru prietena ta!
Exact asta trebuie sa faci!

| mgtow a răspuns:

Daca santeti mici si nu aveti 18 ani nu e vremea de gandit la sex, problema ar fi sa va puneti planul de bataie in actiune.

| stark47 a răspuns:

Durerea in sine nu cred ca va conta prea mult.
idee e ca in situatii cu friends with benefits,unul din participanti sigur va ajunge in a pune si sentiment,de aceea este bine in a nu duce departea aceasta ideologie pentru ca intr-un final unul ramane cu buza umflata.
din cate se vede amica ta e cea care a pus sentiment.
din moment ce va povestiti totul, va sarutati, exista o prietenie intre voi, de ce nu incepeti o relatie pe bune?
iar daca tu nu esti pregatit pentru acest pas cu ea, eu spun sa renunti la beneficiile de a fi prieten cu ea pentru ca tot ce vei face va fi sa o ranesti daca nu pui la fel de mult suflet ca si ea in... oricum s-ar numi relatia voastra

| NoWomanNoCry explică (pentru stark47):

Nu stiu cum sa spun...e complicat, adica o cunosc de atata timp, eu practic tin foarte mult la ea, si daca ea ar avea sentimente mai ceva decat o prietenie...eu as fi dispus sa incep o relatie pentru ca nu vad de ce nu, atata timp cat ne intelegem asa de bine

| stark47 a răspuns (pentru NoWomanNoCry):

Atunci singurul lucru ded ramas este sa afli in ce stadiu sunt sentimentele ei.deja ati facut sex, nu cred ca o conversatie va fi o problema.succes

| HaHaGirl a răspuns:

Pai daca tot sunteti asa apropiati poate s-a indrogastit si vrea sa-ti arate si nu stie cum,nu are cum sa-si faca asa ganduri despre tine,si daca ajungeti acolo iar ea nu spune stop inseamna ca si ea vrea nu e ca si cum ai forta-o sa faca asta,si ca sa clarificati situatia dintre voi mai bine ati vorbi si ati pune tot cap la cap pentru ca relatia asta de ''prieteni cu beneficii'' nu duce mai pe nicaieri,si adevarul este ca in cel mai rau caz te indragostesti de respectivul sau respectiva si nu e bine crede-ma sfarsitul unei astfel de relatii niciodata nu e cu happy end, am incercat si nu-mi mai trebuie, chiar daca zici ca nu e nimic e doar de distractie, in subconstient se dezvolta sentimente care nu ti le explici pentru ca stand impreuna practic aveti chestii comune si se ajunge la inevitabil, succes!