| iLoveEpicxD a întrebat:

Ce parere aveți de friends with benefits? Sunt virgina iar in septembrie fac 18 ani. întrebarea mea e. Credeti ca voi regreta daca imi voi incepe viata sexuala cu un fwb? Ne cunoastem de ceva timp, ne intelegem bine, vorbim foarte deschis doar ca el doar asta cauta la fete...nici gand o relatie. Ideea e ca mie imi place de el laughing si dupa cum v-am spus el cauta doar... va rog nu incepeti sa judecati... este doar o intrebare, încercați sa ma intelegi!

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Atata timp cat el cauta doar sex si nici nu se gandeste la o relatie, din start iti spun ca e gresit. Tu o sa te indragostesti de el si o sa suferi in timp ce pentru el e doar sex.
Eu consider ca e important ca viata sexuala sa ti-o incepi cand esti intr-o relatie serioasa altfel n-are niciun sens.

12 răspunsuri:
| Bianca1001Bia a răspuns:

E normal sa vrei sa incepi, plus ai varsta normala, aproximativ. dar psihicul tau este pregatit? Eu iti zic sincer, daca el doar asta cauta e posibil ca doar pentru asta sa te caute dupa, pentru sex, si o sa te simti folosita, daca tu simti iubire sau ce simti tu, si el nu simte nimic, nu o sa fie foarte frumos sexul...gadeste'te ce minunat este acela cand sunteti indragostiti si va sarutati, el mare grijuliu cu bagatu, mangaieri si toate cele, daca nu te iubeste, o baga o scoate o baga o scoate isi da drumul si pa ne vedem cand mi se scoala iar. Oricum decizia este doar a ta, eu consider ca o vei regreta. O amica de-a mea asa a inceput si acum regreta, dar tu procedeaza cum doresti, doar gandeste.te si ce vrei sa fii pentru el. Ai grija de tine

| Morenna10 a răspuns:

Sunt de acord cu chestiunea asta dar nu atunci cand esti virgina, daca nu iubesti persoana aia nu cred ca e o idee prea bune

| corbulalbrosu a răspuns:

Se practica in general intr-un grup de prieteni cam de aceeasi varsta si ce este cel mai important care au trecut de prima tinerete si sunt in general holtei convinsi sau persoane divortate. Nici unul nu are sentimente de gelozie si acepta sa fie refuzat in favoarea unui alt partener fara sa se supere.Cuvantul de ordine pentru cei din cadrul grupului/gastii sa nu nutreasca sentimente de iubire fata de ceilalti membri. Ceea ce doresti tu este cu totul altceva.Tu doresti un iubit numai al tau deci cu beneficiu laughing

| mihai69 a răspuns:

Dacă îți pui întrebarea asta, eu cred că nu e bine s-o faci cu el. Cu siguranță la un moment dat vei regreta.

| SkyPilot a răspuns:

Parerea mea este sa iti oferi virginitatea cuiva pe care il iubesti si care te iubeste. Este un moment de neuitat si ar fi bine sa fie cat mai frumos, sa iti amintesti cu placere. Eu am inceput cu o oarecare, putin mai tarziu am fost cu o fata pe care am iubit-o foarte mult si mi-as fi dorit sa fi fost ea prima pentru mine.

| Alcyon a răspuns:

Dupa cum au spus si ce-i de mai sus, nu merita sa faci asta cu un baiat care nu te iubeste. O fata virgina are nevoie de multa atentie, lucru pe care individul acela nu ti-l poate oferi. Ca sa prinzi experienta cat de cat, trebuie sa fii intr-o relatie stabila si s-o faci regulat. Altfel, vei ramane cu un gust foarte amar. Fiindca tipul acela o sa te sexeze de doua-trei ori si pe urma o sa dispara. Iar tu o sa te intrebi dezamagita: asta a fost tot?!

| Mussette a răspuns:

E posibil ca dupa sa incepi sa ai si alte sentimente fata de el si sa mai vrei si altceva. Gandeste-te ce vei face daca el va avea aceeasi atitudine pe care i-o cunosti. Posibil vei regreta sau vei ramane cu o amintire frumoasa ce va face sa urmeze si alte amintiri placute. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, vei regreta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Culcate cu el, nu o sa regreti nimic.mai ales ca e "stalone", o sa stie cum sa se poarte cu tine.

| GgAnett a răspuns:

Asa am inceput eu relatia cu iubitul meu. Eu era virgina el tocmai se despartise si am facu lipeala la un fwb. Am inceput sa iesim, la a 2 intalnire am facut petting, la a 3-a deja ne-am dezbracat si la a 4-a pac, am facut sex! A fost excelent, eram excitata a maxim, eram incantata de el. A evoluat incet cu sexul pana cand dupa vreo 3 luni, mi-a spus ca el considera ca formam un cuplu. Si suntem impreuna din noiembrie 2012. Poti sa incerci sa iti faci experienta, si nu ai de unde sa stii ce surprize intervin pe parcurs. Bafta!

| EuforikcuKappa a răspuns:

Partea negativa e ca oricum te vei indragosti,orice ai face.
Si niciodata nu stii daca primesti in schimb ceea ce oferi.
Daca mergi pe principiul ca toti barbatii cauta doar sex, e un principiu gresit si il vei intelegi odata cu "maturitatea" ta.
Faci cum crezi,nimic nu e corect, dar mai bine faci ce simti, nu ce iti recomanda "doctorii" din jur.
Sper ca ai prins ideea, bucura te de sex, caci mentalitati, prejudecati gresite si oameni ce detin doar un ambalaj vei intalni mereu.
Pace!

| anhonim a răspuns:

Eu zic ca da! e pacat sa faci asta daca ai asteptat atat! fwb e o inventie idioata a americanilor... spalare pe creier, dar ma rog, faci ce vrei!