| MymyMihaela a întrebat:

tuturor! Am 14 ani si de ceva timp mai multi baieti se dau pe langa mine. Unul stiu sigur ca vrea sex, dar de ceilalti nu stiu ce sa spun. Nu o sa va scriu un roman, scurt si la obiect.Toti stiu sa fie perversi, si ma obliga sa stau cu ei, Ii resping cat de mult pot, dar degeaba. Ieri seara stateam cu unul si l-am intrebat ce vrea, si de ce face toate astea acum. Adica, pana acum ceva timp nici nu stiau ca exist, si mi-a spus ceva gen: "Daca te-ai facut buna rau". Si i-am spus sa ma lase naibii in pace. Sa ma lase toti. Altii sunt mai calmi, adica nu sunt perversi cu mine si imi vorbesc frumos, nu arata ca vor sex sau altceva. Si... Din nefericire m-am indragostit de unul din astia.Si in seara asta eram prin sat si era si el si la un momendat m-a lipit de perete si a venit vorba de sex in discutia celorlalti din gasca. Si a iesit discutia asta:El: Te f***? Eu: Nu. De ce as face-o? El: Pentru ca sunt eu aici. Eu: Aha, deci tu asta vrei de la mine. M-am lamurit.El: Daca as fi vrut asta, o faceam de mult. Nici eu nu mai stiu ce sa cred. Lamuriti-ma voi. Ce sa fac in cazul asta? Cum sa fac cu EL? Si cum sa fac sa ma lase ei in pace? Si da, stiu ca sunt doar un copil, dar generatia din ziua de astazi ma depaseste si asta e situatia in care ma aflu.

8 răspunsuri:
| FemeiaPisică a răspuns:

Spune-le părinților tăi, iar dacă stai la sat așa cum ai scris o să vezi că te vor lăsa în pace pentru că se află repede ce s-a întâmplat.
Ți-a spus într-un mod urât ce vrea să facă cu tine și tu nu știi ce să crezi? Data viitoare îi lipești tu fața de bordură, nu îl mai lăsa să te lipească de perete.

| Emilian65 a răspuns:

Daca tu nu vrei, nu are cum sa te forteze. Tine-te tare si nu ceda unui asemenea baiat obsedat de sex.

| sofisis a răspuns:

Pai e simplu. Omul ti-a spus ca nu vrea sa te violeze, prefera sa i te daruiesti tu.
Nu vrea altceva decat sex de la tine iar daca ii vei ceda, a doua zi te va stii tot satul iar baiatul respectiv te va ignora complet.
Cum sa faci? Eviti sa dai curs discutiilor cu ei. Sau daca vrei, poti sa le spui tare si raspicat ca nu e cazul sa mai incerce pentru ca nu vrei sa faci sex cu niciunul dintre ei.
Si punct.
Ai grija, sa nu ramai niciodata singura printre ei sau cu vre-unu din ei prin locuri dubioase si izolate. Ca niciodata nu se stie...

| Lawliet14 a răspuns:

Nu fii curva! Lasa-i pe aia care profita de tine, chiar daca-i placi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ala ti-a spus vrea sa te **** iar tu nu stii ce sa crezi? Cica daca vroia asta o facea de mult, pai ce facea, te viola? Ce tupeu jegos pe copilul ala, trebuia sa il plesnesti nu sa stai la discutii cu el. Ignora-i, or sa te lase in pace. Sa nu faci prostii.

| L1feDRAIN a răspuns:

Nu chiar am inteles momentul cind te-a lipit de perete, dar ceva am insusit:

Nu inteleg cum nu poti scapa de ceilalti..trimitei naibii, dar cu grija, daca toti vor sa te violeze...nu stiu. evitai incearca sa le explici ca nu iidoresti, deschidele ochii pina nu e prea tarziu.

Acel baiat..nu chiar am inteles ce ti-a spus el cu sexul, dar. daca il placi. poti sa ii atragi mai multa atentie sa vezi daca e de nadejde si nu te va trada sau mai rau...
Daca te-ai convins..succes mai departe.

| Klandestin a răspuns:

Ai timp sa o faci si pe asta! Traieste`ti copilariawinking

| CraiovAnonim a răspuns:

Din tot ceea ce ai spus tu mai sus este fix ceva normal, la varsta ta este si cazul sa treci peste lucrui de genul acesta.Incearca sa lasi deoparte acesti baieti care vor de la tine doar o relatie pentru a face cu tine dragoste, pentru ca lucrul asta o sa te marcheze pe tine. Incearca sa iti alegi pe cineva pe care il placi cu adevarat si sti ca poti avea o relatie bazata pe sinceritate, respect si iubire adevarata, nu din interese. Pana la urma tot o sa se ajunga si la subiectul asta, mai devreme sau mai tarziu, dar din moment ce persoana de langa tine te iubeste cu adevarat si este in stare sa faca orice pentru a te avea langa el o sa aiba rabdare cu tine si o sa te inteleaga. Daca tu inca nu esti pregatita sa faci lucrul asta trebuie doar sa ii explici persoanei de langa tine.Cel mai important: Daca persoana care iti este alaturi te iubeste cu adevarat si vrea sa ii fi alaturi o sa aiba rabdare cu tine si o sa te inteleaga. Totul depinde de tine. Sper sa faci alegerea cea buna. Fundita?