| anonim_4396 a întrebat:

:*:*
Am 14 ani, si multa lume a inceput sa ma intrebe daca mi-am inceput viata sexuala, si ma intrebam daca exista un mod de a face asta, dar inca sa raman virgina...si daca da, cum?
XOXO

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Viata sexuala poate fi inceputa doar avand pe cineva alaturi, care de obicei este o persoana de sex opus. Pentru a "gusta" din placerile oferite de o viata sexuala catusi de cat reala dar sa ramai si virgina ai putea incerca sa-ti faci un iubit daca inca nu-l ai, cu care sa intretineti/practicati petting-ul, asa numitul sex surogat. Din definitie reiese ca cuvantul "petting" provine din englezescul "to pet" si inseamna a mangaia si a dezmierda. De fapt, adevaratul petting reprezinta totalitatea sarutarilor, atingerilor, mangaierilor, extinse pe intreg corpul in vederea excitarii punctelor/zonelor erogene a partenerului. In acest caz, totul este permis, adica cunilitia si sexul oral, insa este interzis cu desavarsire sexul real, adica penetrarea vaginala. Petting-ul reprezinta totalitatea jocurilor erotice si sexuale si din acest motiv este cea mai tandra, frumoasa si pasionala activitate in care poti sa incerci orice iti face placere cu conditia sa reusesti sa respecti regula de baza, de a nu depasi limita obligatorie impusa; se permite totul mai putin penetrarea. Prin petting se intelege practicarea acelor actiuni la care poate recurge o perechea de adolescenti care inca nu si-a inceput viata intima, dar care cauta totusi sa-si provoace placere sexuala reciproca care sa se finalizeze prin orgasm in cazul femeii si ejacularea la barbati. Petting-ul reprezinta posibilitatea de a se produce placerii sexuale la tinerii care inca nu si-au inceput viata intima, sau altfel spus, petting-ul se considera a fi jocul erotic (soft sau hard, dupa numarul de haine pe care le pastrezi pe tine...), dar a carui scop final este obtinerea placerii maxime. Altfel spus, petting-ul se doreste a fi alternativa la actul intim pentru tinerii virgini, o alternativa de "sex surogat" pentru cei ce vor sa-si pastreze (inca!) virginitatea. Succes si satisfactie in cazul in care vei accepta sa practici asa ceva. Multa sanatate!

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Adica mergeai asa pe strada si te intreba cate unul:
Buna, ce faci, ti-ai inceput viata sexuala? Apoi altul tot asa.
Parintii nu te-au intrebat? Ce porcarie!

| siutza a răspuns (pentru darrio2007):

Nu oameni de pe strada... de la prieteni/prietene si rude...

| darrio2007 a răspuns (pentru siutza):

Adica vrei sa iti strici copilaria doar ca sa le faci pe plac? Nu le spui nimic.Nu este o rusine, la 14 ani, sa fii virgina. Dimpotriva, ca nu ti-ai pierdut capul.Pe perna vreunui baiat.

| mihai69 a răspuns:

Prin masturbare clitoridiană (sau anală, dar nu recomand). Orice alt tip de activitate sexuală, cu un partener, va face să nu mai fii virgină, chiar și dacă prin practicarea (doar a) sexului oral sau anal ai putea să scapi cu himenul intact. Dar virgină oricum nu mai poți spune că ești.
Pe de altă parte, masturbarea e și cea mai bună metodă de a te pregăti pentru viața sexuală viitoare, prin învățare și „antrenamente". Plus că e sigură (nu rămâi nici gravidă și nici boli nu iei). Și plăcută. Și te scapă și de „piticii" stârniți de hormoni.

| Sofer a răspuns:

Casa sa ramai virgina, dar vrei sa o faci o faci anal! Atat.

| Dorotheea21 a răspuns:

Lol! Cum sa intrebi asa ceva? Ce fel de rude ai? laughing
Decat sa te culci cu primul vecin ca sa ai ce raspunde, nu mai bine le spui ca nu e treaba lor?
Pe bune, esti intr-o secta?
''Nu este treaba ta!'' e cel mai bun raspuns, fara sa fie nevoie sa te complici.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ochii mei, ce-am citit.

| DeathOfDreams a răspuns:

Asta-i una dintre cele mai stupide chestii auzite vreodată.

Dacă tot vrei să pari tu mai rebelă, spune-le pur și simplu că da, ți-ai început viața sexuală. Nu-i ca și cum ai avea de dovedit asta.

Oricum, în realitate nimănui nu-i pasă.

| alexandru0sorin a răspuns:

Man in primul rand nu mi se pare cea mai buna idee sa iti incepi viata sexuala doar pentru a te putea lauda cu asta. adica exista multe motive mai bune pentru care sa iti incepi viata sexuala gen pentru ca vrei sa belesti pe cineva sau ceva de genul dar asta al tau de acum mi se pare printre cele mai putin bune gen.

oricum, n-ai cum asta e. ori oncepi ori noncepi dar virginitatea nu poti sa o pastrezi daca da gen intelegi/

| TheBoyTheCool24 a răspuns:

Mi-am pierdut 5 minute citind asta. Mersi Ș))