| annamaria199925677 a întrebat:

am o mare dilemaaa.anul trecut, prin octombrie m-am imprietenit cu unu. am vorbit mai mereu prin mesaje si pe facebook.dar de o saptamana a intrat intr-o relatie cu una, si s-au despartit dupa cateva zile. acum iar vorbeste cu mine,si azi, mi-a spus ca l-a sarutat si ca vrea o relatie pe ascuns cu ea. dar el mi-a spus tot azi ca nu mai vrea nimic cu ea si nu o iubeste. ce sa cred? nu pot crede doar ca ma foloseste ca sa vorbeasca cu cinea, il cunosc si nu e genul. dar nu mi se pare ok ceea ce face. ce sa fac? tin prea mult la el ca sa ma supar pe el + ca nu suntem impreuna. eu sunt o fata greu de convins cand e vorba de asta, si el inca nu a facut-o.dar cu fiecare zi pe care si-o pertrece in bratele ei i va fi mai greu de ajuns la mine...de asta sunt sigura. ce sa fac? poate ca e mai bine asa, pentru ca desi il iubesc nu sunt sigura ca vreau cea cu el acum. putin ajutor?

Răspuns Câştigător
| UnSingurFiu a răspuns:

Iti pot spune eu,cel putin mica mea părere. Mulți baieti in lumea asta zi cu zi cauta sa vorbească cu fete fel de fel,care pune botu mai lăsa de la el si tine o relație in care tu crezi ca este un trandafir roz. Cum a vorbit si cu tine asa vorbește si cu alta,diferența ca cealaltă ea permis unele lucruri mai mult, si binenteles ca s-a dus la ea.Iar tu ai ramas ca mașina in parcare: Odată ce a fost un mic conflict intre el si ea se da din nou bine pe lângă tine, ca nu are încotro, si povestea tot continue si tu vei rămâne mereu in pana daca te lași dusă de valul lui. Este bine sa te gandesti ca omul profita inspre binele lui, iar tu rămâi mereu înțepata de viata spirituala si nu vei putea înțelege înșelăciunea niciodata daca nu pui capăt la lucrurile care te frământă cu atâta amărăciune. Bye

6 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Daca si in dragoste esti la fel de ""coerenta"" precum esti in aceasta epistola, te sfatuisc sa te lasi si de scris si de iubit.Ambele sunt mult prea grele pentru tine in acest moment.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu cred ca este cineva care sa inteleaga ceva din ceea ce incerci sa comunici.Ar trebui sa reformulezi intrebarea.

| neutrino a răspuns:

Mai asteapta putin, pana in primavera si in acest fel te vei convinge si de intentiile lui.

Răspuns utilizator avertizat
| UnSingurFiu a răspuns:

Mersi pentru funda, sper ca ti-am fost de ajutor...big grin