| cristinabab a întrebat:

Buna tuturor, am si eu o problema. Sunt foarte foarte geloasa si fac crize de gelozie si nu stiu cum sa ma stapanesc. Iubitul meu munceste numai cu femei si primeste cadouri sau mici atentii destul de des din partea lor, e sunat mereu de diferite colege sau mai stiu eu cine sunt alea, dar au legatura cu jobul lui. In plus atrage atentia femeilor pe strada, isi arunca priviri cu diferite femei pe strada chiar sub ochii mei nici nu vreau sa ma gandesc ce face cand e singur. Eu in general nu am ce sa ii reprosez si nici sa isi schimbe jobul nu pot sa ii cer. Se comporta foarte frumos cu mine si pare ca ma iubeste foarte mult, nu am ce sa ii reprosez in afara de aceste femei foarte prezente in viata lui. Mai e si o vecina care parca pandeste cand iese el sa duca gunoiul si iese si ea tot atunci si il tine de vorba cate 20 de minute. Nu mai suport sa se lege de el tot felul de femei dubioase. Ce pot face?

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

Mie mi se pare ca gelozia ta nu e tocmai nefondata. Ce-i cu acele conversatii de 20 de minute cu vecina?winking Ce-i cu acele schimburi de priviri cu diverse femei, chiar si in prezenta ta?winking

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Gelozia este o boala psihica destul de serioasa, care duce la certuri, necazuri si rupturi in relatii.
Daca nu inveti sa te stapanesti si sa te controlezi, atunc relatia se rupe si nu cre dca exista barbat pe lume aasta care sa accepte o femeie tata de geloasa.

Lipsa de incredere in tine te face sa controlezi si manipulezi pe cine iti este aproape, dar asta este doar temporar, fiindca oamenii au si ei o limita si indiferent cat te-ar iubi, sa primeasca zilnic cearta si suspiciune ajunge sa se sature, de aceste crize si obsesii ireale, total nesanatoase si rupe relatia.

Inveti sa te stapanesti, sa nu-l mai urmaresti sa nu mai stai cu ochii si gura pe el, iti iei un job sau doua, ca sa fii ocupata tot timpul si sa nu-l mai suspectezi tot timpul.

| VoidEternal a răspuns:

laughing

Gelozia e boala grea.

Pune-i ochelari de cal să privească doar inainte sau o pungă de hârtie pe cap ca să fii tu liniștită.

| Robert2526 a răspuns:

Poti sa iti gasesti alt iubit, ca pare ca pe asta il imparti cu toata lumea?

| Cavaler001 a răspuns:

E simplu. Vorbesti cu el si-i spui ca te deranjeaza cum se comporta si la munca si mai ales cu vecina si daca te iubeste, asa cum zici, va inceta. Altfel, nu are sens sa te stresezi din cauza lui.

| vampirasul a răspuns:

Du te zici ca esti impreuna cu brad pitt smrfm...