| pisycutsa_5588 a întrebat:

Buna tuturor. Am si eu o problema. Sunt noua pe aici. Sunt indragostita de un baiat.De fapt este varul meu. Totul a inceput acum 7 luni. Eram la un bar, ne-am bagat in seama, am glumit, am facut poze, si am facut si schimb de nr de telefon. Eu il placeam de foarte mult timp, dar stiind ca suntem verisori nu am spus nimanui.Seara am fost in discoteca, am dansat, ne-am simtit bine. M`a dus acasa pe la 3 noaptea si dupa 30 de minute imi da msg: "cf frumoaso?" ii raspund, am mai vb cu el si la un moment dat ma intreaba daca am prieten, i-am spus ca nu, dar mi-as dori sa am. Apoi el mi-a spus ca este disponibil, bineinteles ca am luat`o ca pe o gluma. Am continuat sa vb si in zilele urmatoare. Dupa o saptamana m-a sunat si m`a intrebat daca merg cu el pana intr-un cartier din apropiere ca are ceva treaba acolo si ar vrea sa mai stam si noi de vorba. Am acceptat, pe drum am tot vb si la un moment dat am inceput sa ne sarutam. De atunci am inceput sa il plac si mai mult si pe zi ce trecea simteam ca il iubesc. Am vorbit cu el, i-am spus ca il plac foarte mult si el mi-a spus ca ma place, dar suntem veri si nhea... Apoi au urmat alte intalniri ne vedeam zi de zi, ma duceam la el sau venea el la mine. Problema este ca acum il ador, si simt ca mor daca nu il vad o zi. Il iubesc, dar nu ca pe un var, ci ca pe un iubit. Am fost impreuna o luna, dupa care ne-am despartit. El este genul de baiat mai golan, vagabot... mi-a spus ca este mai bine sa ne despartim, cu toate ca ne iubi, dar nu vrea sa ma faca sa sufar.Nu am acceptat, dar am fost nevoita sa ii respect decizia. Acum il iubesc din ce in ce mai mult si imi doresc sa fiu cu el mai mult ca niciodata. Stiu ca nu este bine, dar nu pot sta fara el. Ajutati`ma va rog. Dau fundita pe cel mai bun raspuns,

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Bagati mintile in cap, cu neamuri din familie sa iti faci o relatie e ca si cum te-ai face lezbiana, cauta altul.

| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Iubirea dintre voi e luata drept incest, asa ca las-o balta si cauta in alta parte.

Sper din suflet ca nu e var primar, c-ar insemna ca nu sunteti sanatosi!

| foxi a răspuns:

Gradul trei merge!

| tkdmadalin a răspuns:

Avand in vedere ca aveti grad de rudenie nu prea se poate vorbi de o relatie... renunta la idee parerea mea si gaseste alt baiat ai timp sa te saturi de baieti. Ce crezi ca vor zice parintii vostri... omg e incest relatia asta nu are niciun viitor crede-ma!

| Traian a răspuns:

Deja veri de gradul 3 se pot casatori legal

| SmarandaangelOAIIOO a răspuns:

Chiar daca tu il placi... poate si el te placea...dar de ce crezi ca a vrut sa va despartiti daca spui ca si el te iubea. Poate a gasit pe alt cineva.Eu zic sa vorbesti cu el si sa lamuriti ce s-a intamplat.Dar nu prea are sens sa fiti impreuna daca sunteti veri.

| Calu_5969 a răspuns:

Cum sa ai o relatie cu o ruda?!

| Criss_1107 a răspuns:

Buna. Cunosc si eu pe cineva care e in aceeasi situatie.sau nu chiar. Ei se plac foarte mult dar le spun toti sa o lase balta pentru ca sunt neamuri.Pai tatal fetei este verisor de-al 3-lea cu acel baiat nu sunt ei doi.Dar ce sa faca? Sa continue sau sa o lase balta? ...chiar daca tin unul la altul. Da-mi si mie un sfat te rog:*:*

| SoniuTsa a răspuns:

Cred ca ar trebui sa va cautati pe altcineva.Pt ca nu prea este normal sa fiti impreuna atata tip cat sunteti veri.Incercati sa uitati unul de altu.Stiu ca e greu dar nu aveti ce face.
Puteti sa nu va mai intalniti si nici sa mai vb o perioada...ca vorba acee ochii care nu se vad se uita