| anonim_4396 a întrebat:

tuturor! Am si eu un mic dubiu... Poate par banala, sau poate intrebarea mea o sa vi se para cliseu.Totusi, sa incep:Am un prieten de 2 luni si am discutat despre sex dar foarte putin. Eu ma simt pregatita sa fac acest pas(cu toate ca eu sunt virgina)si nu vreau sa credeti ca sunt o naiva care dupa 1 luna, doua o face, ci pur si simplu ma simt pregatita pentru asta. Dar. am o teama mai mare si anume aceea ca imi este frica ca in momentul dezvirginarii, daca nu imi va curge sange(s-ar putea sa nu creada ca am fost virgina). El ma iubeste din cate vad eu si nu cred ca ar fi instare sa imi zica asa ceva! Dar tot ce e posibil.De aceea, stau cu frica asta in san, ca am mai vazut si pe alte site-uri articole privind"dezvirginare fara sa curga sange". Mentionez de asemenea faptul ca m-am masturbat de cateva ori dar doar prin atingerea organelor genitale asta pana sa il cunosc pe el. Daca am facut asta, e posibil sa nu curga? Ajutati-ma va rog. ce as putea face ca sa imi curga sange?

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

In primul rand ca este imposibil sa te iubeasca dupa doar doua luni. De-abia te cunoaste, asa ca probabil nu veti face dragoste ci doar sex si nu va conta prea mult daca esti sau nu virgina.
In al doilea rand ca aproximativ 20% din femei nu sangereaza la dezvirginare (fara legatura cu masturbarea) si nu se poate face nimic ca ele sa sangereze. Oricum, dat fiind ca este vorba doar de sex sportiv, nu cred ca prezinta prea mult interes.

| Pysu a răspuns:

Masturbarea e perfect normala pentru o fata sau un baiat. Nu are nicio treaba cu curgerea de sange. In ceea ce priveste dezvirginarea fara sa curga sange, hmm, nu prea cred ca ti se va intampla asa ceva. Cazul acesta e foarte rar. Stai linistita ca daca nu iti curge sange nu neaparat o sa creada ca esti dezvirginata, baiatul o sa-si dea seama ca esti virgina cand o sa faceti dragoste.winking Ai incredere in minewinking

| MLSS a răspuns:

Nu stiu ce sa zic, ai putea sa o faci cu el in ultimele zile de ciclu cand mai curge putin de tot sange thinking altceva nu stiu. sper ca am ajutat:* pupic si ai grija:*love struck

| alina_1454 a răspuns:

Nu vreau sa te judec dar mi se pare devreme ca in 2 luni sa o faci cu iubitul tau fiind si virginabig grin.dar tu alegi.La inceput ai sa fii dusa de val si nu ar sa te mai doara te asigurlaughing.din cate stiu eu nu a murit nimeni din cauza unei dizvirginaribig grin bafta multabig grin dar eu tot cred ca te grabestibig grin acum decizia i-ti apartine! multa bafta si sper sa faci o alegere cat mai buna! mare grija cu protectiabig grin