| Chii a întrebat:

Buna tuturor.
Cred ca relatia mea s-a dus,cred, desi nu imi doresc asta.
Dupa ce in ultimul timp trageam niste certuri cu iubita de 2 ani ( am povestit relatia mea mai in detaliu in celelalte 2 intrebari ),ieri dupa amiaza pare ca s-a umplut paharul. M-a sunat in timp ce dormeam ziua si m-a luat tare ca de ce am intrat pe pagina unei fete (avea foarte multe postari distribuite in engleza,eu nu am bagat de seama ca e o fata din moment ce nici nu prea avea poze cu ea,doar ca imi placeau postarile despre relatii,glume, stiti si voi cum e pe facebook. Eu i-am dat 2 astfel de postari alaltaieri seara dupa ce ea mi-a dat una gen "daca iubitul vostru nu v-a facut seara mai buna,atunci va doresc eu o noapte frumoasa" sau ceva de genul,deoarece eram certati,sau ma rog, ea tot spunea sa ne despartim ca nu mai tine ). Cand m-am culcat m-a intrebat de unde am luat postarile alea si am vazut mesajul abia a 2-a zi,asa ca i-am zis de unde fara sa imi dau seama unde se ajunge. Chiar am salvat un video de pe Tasty cu pizza tot distribuit de ea,si a zis ca am facut-o intentionat sa vada ea,ca sunt un nesimtit,sa nu vin la ea sa ne impacam,ca nu vrea sa ma mai vada niciodata si ca ea inexistenta pentru mine de acum. CUm am mai zis,se irita foarte tare la orice faceam si ziceam,se enerva cand radeam de ea ca nu s-a impacat inca cu prietena ei desi erau prietene bune, de fapt nu s-a enervat ca am intrebat-o o data alataieri, ci pentru ca cu o zi inainte am mai intrebat-o de 1000 de ori( am intrebat-o de 2 ori,dar nu mai conteaza). S-a suparat si ca profesorul de sport ma punea pe mine sa fac contraatacul cu un varf la probele de la handbal,ca de ce pasez mingea altor fete,ca mie mi-ar placea ca ea sa dea mingea altor baieti? I-am explicat ca nu faceam de bunavoie,ci eram pus,si ca nu ar trebui sa fie geloasa,doar nu interactionam. Pur si simplu trebuia sa primesc pasa la mijlocul terenului si sa o dau in fata ca fiecare coleg sa dea la poarta. Dar a iesit o cearta monstru si din asta.
Aseara dupa ce ne-am despartit,certat,ca nu stiu,pe la 5, ea si-a schimbat poza de profil cu mine dar relatia vad ca nici acum nu a scos-o cu mine,ceea ce ma mira. Ne-am zis doar noapte buna aseara. Astazi ne-am vazut la un pub,amandoi am chiulit de la ultima ora,eu cu baietii din clasa iar ea cu fetele insa nu ne-am salutat,iar ea statea pe telefon impreuna cu o prietena si se vedea ca radea,uneori mai mergea si un coleg pe la ele * nu il consider o amenintare,dar avand in vedere ca nu aveam voie sa vorbesc cu nicio colega iar eu ma suparam cand ea vorbea cu alti baieti, m-a deranjat). toata ziua ne-am salutat de vreo 3 ori si cand a trecut pe langa mine zambea si a spus " mi s-a parut ca vrei sa imi spui ceva?" dupa ce cu cateva minute voiam sa vin la ea pe hol in pauza dar am vazut ca ea cam da inapoi asa ca am lasat-o. O iubesc mult, aveam 2 ani impreuna de relatie,multe amintiri si nu as vrea sa o pierd,nu sunt perfect si nici ea nu e,dar cred ca a exagerat cu nemultumirile din ultimele luni si reprosurile,mai ales faptul ca nu prea isi dadea silinta. Ea e genul care nu face mai nimic daca nu fac eu primul,adica se comporta cu mine cum ma comport eu cu ea,problema e ca daca gresesc,mi-o intoarce insutit mai tare,daca fac ceva bine,nu. Am incercat sa o inteleg insa e dificil,cu toate ca o iubesc ca pe ochii din cap. Ce sfat imi puteti da? Simt un gol in mine odata cu plecarea ei si nu as vrea sa il inlocuiesc cu altceva decat cu ea. Imi cer scuze pentru eventualele greseli,cum spuneam, nu ma simt prea bine. Dau funda daca va ajuta.

11 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fratele meu drag si om bun ce esti, jigodia aia nu te merita cu riscul de a parea misogin in locul tau ii dadeam o palma si imi vedeam de drum block pe fb block pe telefon orice. tu nu meriti o asemenea isterica, frate sa stii ca astfel de fete chiar o cer pana nu le dai palma nu se cumintesc. e momentul sa o uiti sa o trimiti de unde a venit si sa iti traiesti viata maxim

| Oana92 a răspuns:

Eu nu inteleg de unde ai atata rabdare. Te invidiez! Eu o trimiteam la plimbare de la primul comentariu... e o isterica! Iti va face nervii praf...si asta doar pentru ca e o frustrata plictisita.

Poate avea dreptate sa se supere pe tine daca te gasea in pat cu alta, dar fatuca asta e super exagerata!

| WaterDrop a răspuns:

Salut, am crezut ca aceasta intrebare este cea mai lunga, insa m-am inselat teribil laughing

Problema aici este urmatoarea: Tu ai sufocat-o cu toata atentia ta, erai prea dependent de ea si asta a facut-o sa se simta captiva, asa ca te-a inselat undeva pe parcursul acestor doi ani. Asta a facut-o sa devina si mai posesiva si geloasa cu tine simtindu-se cu musca pe caciula. Inca mai sufera dupa acel baiat cu care a avut aventura pentru ca el a deci sa o lase nu ea, iar ea s-a razbunat pe tine. Asa ca:

1) Nu iubesti pe cine trebuie
2) Nu te apuca de alcool
3) Nu mai fi atat de sufocant cu persoana de langa tine
4) Esti un baiat bun, iti vei gasi alta fata pe masura ta asa ca nu mai suferii aiurea dupa ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fugi. Oriunde o vezi fugi in directia opusa. Cat de tare te tin picioarele. Pana nu mai ai aer. Fugi cum nu ai fugit in viata ta, nici nu stii ce te paste...

| Roxin a răspuns:

Salut!

Amice, vrei un sfat sincer?
Mergi mai departe! Ba, dar departe! Intelegi? Cat mai departe. Nu te merita.

| Florin_Chiba_1988 a răspuns:

Ţie greu, asta se vede de la o poştă, însă ar trebui să te gândeşti bine ce vrei să faci. Nu ştiu dacă tu o să poţi suporta ca aşa numitul tău "suflet" pereche să îţi facă atâtea crize de gelozie sau fiţe... treaba e că o relaţie în final duce la căsătorie! Vei putea suporta o viaţă pentru dragul ei?

| BadAngel3 a răspuns:

,,Zambea...,, Mi s-a parut ca vrei sa spui ceva?,, Ba baiete, frustrata asta a ta, stie ca esti pampalau si profita. Ea zice,, Fraierul oricum vine in genunchi la mine sa ne impacam.,, Si tu ghici ce faci? Exact. Te duci ca un catelus plouat. Ii oferi o satisfactie enorma. Baga-ti mintile in cap si deschide bine ochii sa vezi ce ai langa tine. Nu te merita nici cat degetul mic.Crede ca e acel gen de fata,, fatala,,. Astfel de parasute merita puse pe rug si arse. Precum vrajitoarele.

Nu iti spun cu rautate. E spre binele tau. Pune punct aici. Ia o scurta-lunga pauza si vezi ce face. Daca te iubeste asa cum spune, o sa vina in genunchi la tine. Dar nu o accepta asa din prima. Las-o putin sa fiarba. Daca nu face nici un pas spre tine, deja s-a saturat de tine si tot circul asta pe care il face este doar ca sa te faca sa-i dai papucii.

| infinitespiral a răspuns:

Ce dragut, se vede ca tu chiar tii la ea.nu stiu ce sfat as putea sa-ti dau, mai cunosc si eu o persoana asa, prietena mea cea mai buna e cam ca si prietena ta.De multe ori iubitul ei se plange la mine cand nu mai stie ce sa-i faca, dar eu stiu ca ea il iubeste chiar daca sa comporta asa.Asa e ea pur si simplu, e dificila.Acum, problema e daca tu chiar vrei sa fii intr-o relatie cu o astfel de fata, asta e intrebarea pe care trebuie sa ti-o pui.Bafta happy

| Chii explică (pentru infinitespiral):

Multumesc amandurora pentru raspunsuri.
Problema e ca eu nu mai pot sa imi pun aceasta intrebare. Mi se pare aiurea ca eu sa ma duc acum la ea si sa ii zic sa ne impacam dupa ce m-a facut nesimtit,ea spunand ca eu ma uit la tipa aia. Daca as merge acum la ea, as ajunge sa imi cer tot eu scuze si sa promit ca nu mai fac, cum am patit de multe ori.
E si inger, e si demon pentru mine, dar o iubesc ce-i drept.

| Roxin a răspuns (pentru Chii):

Nu e nici prima, nici ultima pe care o sa o iubesti. Iubirea e relativa. Are diverse forme si momente. De ce sa iti asumi o vina pe care practic nu ai? Nu trebui sa platesti tu pentru paranoia ei. Si inca ceva. Sa presupunem ca ramaneti impreuna. Ia-ti, te rog, 10 minute...si imagineaza-ti urmatorul an alaturi de ea. happy

| Chii explică:

Salut,multumesc pentru raspuns.
Nu cred ca m-a inselat,deci chiar nu am nici cea mai mica dovada ca ar fi facut-o.
Dintotdeauna am considerat-o diferita fata de toate fetele pe care le stiam,desi era orgolioasa,nu isi cerea scuze si daca o facea,se enerva, nu te cauta decat foarte rar chiar daca ea a gresit si tot ce tine de orgoliu, am vazut in ea si un suflet bun. Nu are cea mai buna situatie materiala, dar strangea bani pentru fiecare sa ofere un cadou frumos cu bani putini si renunta la poftele ei de multe ori, a venit din Italia mai devreme pentru mine ca sa mergem la nunta unchiului meu ( faptul ca a mers in Italia imediat cum i s-a oferit sansa si m-a lasat.nu vreau sa mai vorbesc despre asta,va dati si voi seama cum m-am simtit ), are si rele dar si multe bune. Nu stiu daca merita sa fiu cu ea. Intr-adevar, cineva mai jos spune ca e femeia fatala, cam are dreptate. E super frumoasa, super atragatoare si cu un zambet.de iti suceste mintile, dar de la inceput pe mine m-a atras sufletul ei, a ramas la fel de frumoasa cu trecerea timpului dar comportamentul ei m-a distantat. Sa mai fiu cu ea daca vrea? Desi nu cred ca o sa se intoarca la cum o stiu eu...ne-am mai despartit de vreo 3 ori in acesti 2 ani, de 2 ori s-a intors ea fara sa mai vorbim iar o data am continuat sa vorbim deoarece eu nu voiam sa o pierd si s-a razgandit ( cele 3 despartiri au fost prin vara 2014 ). Imi e foarte greu fara ea,ma facea sa rad asa cum nu o face nimeni si imi placea sa o am in preajma,sa o tin in brate,acum nu stiu ce sa fac...
Stiu ca daca imi doresc cu adevarat,pot sa o uit,dar imi e foarte greu sa o vad de atatea ori la scoala sau in sat ( nu sunt de la oras iar la sat e mai usor sa ne intalnim accidental,chiar daca e cam cel mai mare din tara) si sa stiu ca nu mai e a mea, sa nu mai vorbesc de momentul cand ea o sa fie cu altul.
Relatia ei cu mine pe facebook vad ca inca nu a sters-o, dar tot pune poze cu ea ceea ce cand era cu mine nu prea facea si accepta cereri de la baieti, ceea ce iarasi nu facea cat era cu mine.
Deci face toate astea, dar relatia nu o sterge
Eu nu pot sa inteleg
Adevarul e ca sunt pierdut.