| FataInebunitaDupaCiocolataAlba a întrebat:

Bună tuturor. happy
Din cauza unui băieţaş de cartier, să zicem, am ajuns până în punctul în care sunt nevoită să cer sfaturi unor necunoscuţi pentru a mă putea linişti. Sunt sigură că v-am băgat complet în ceaţă însă o să vă explic absolut totul ca să puteţi să vă daţi cu părerea si să mă ajutaţi cu un sfat. Orice e binevenit.
Deci, eu am o prietenă mai mică decât mine cu 2 ani, eu având 15 iar ea 13 ani care a stat cu un băiat, cel despre care vorbeam mai sus, aproximativ 7 luni de zile până aceasta s-a despărţit de el din simplul fapt că ' nu-l mai plăcea '. Din câte am auzit de la anumite persoane el s-ar fi rugat de ea o bună bucată de timp să se împace, chiar a şi plâns în faţa celei mai bune prietene ale fetei însă aceasta nu s-a răzgândit. După toate astea el, probabil ca să se răzbune, începuse să o vorbească de rău, s-o jignească şi să spună tuturor ca a făcut sex cu ea. În fine, acest lucru m-a derutat şi pe mine deoarece pe o parte aş crede-o în stare mai ales după câte am auzit dar pe de altă parte nu. În fine, nu acest lucru este important, asta a fost aşa ca o paranteză pentru a vă putea da seama mai bine de caracterul tipului.
Partea proastă e că eu m-am împrietenit foarte bine cu fratele băiatului care este de varsta mea, având tot 15 ani. Am uitat să menţionez că golănaşul despre care vorbesc are 16 ani. În fine, cum spuneam m-am împrietenit cu fra-su şi am început să ieşim. Într-o seară am ieşit mai mulţi şi era şi el cu noi. Cam de atunci am început să am sentimente pentru acel băiat, din acea seară blestemată.
Să vă explic de ce tocmai atunci s-a produs ' scânteia '. Deci, băiatul începuse să se dea la mine, să mă pipăie, să ma pupe pe frunte, nas, obraji, gură. Eu nu-i răspundeam deloc în ciuda faptului că el se ruga de mine, ba chiar începuse să mă şantejeze cu anumite chestii. Când am rămas singuri, deoarece îi trimisese pe restul in altă parte ca să putem discuta doar noi doi, mă tot ruga să-l pup, să stau cu el spunându-mi că nu o să afle nimeni, nici măcar fratele lui, îmi zicea că dacă stau cu el n-o să se lege nimeni de mine, că o să fiu şmecheră şi prostii din astea. După părerea mea era cam prea insistent şi neruşinat, adică mă pipăia cam prea evident neavând nicio reţinere. Într-un final văzând că nu cedează mă hotărăsc să plec şi să-l las să vorbească singur. Când i-am spus că plec el mă tot ameninţa spunându-mi că dacă plec numai am ce vorbi cu el în viaţa mea şi totodată rugându-mă să mă întorc. Eu nu am vrut să-i fac pe plac şi am plecat iar el m-a urmat însă am observat ceva care m-a pus pe gânduri. Când mergea părea foarte supărat şi nu zic asta doar pentru că îmi fac iluzii degeaba doar că sinceră să fiu mi s-a părut foarte, foarte dezamăgit. Când l-am întrebat dacă s-a supărat mi-a spus că numai are ce discuta cu mine.
În fine, ideea e că din păcate m-am cam îndrăgostit involuntar de el şi nu ştiu ce să mă fac. Adevărul e că vreau să stau cu el doar că reputaţia lui de golănaş pervers mă pune pe gânduri şi mai ales faptul că se gândeşte la sex prea mult. Aş vrea să mă ajutaţi cu un sfat, să-mi spune-ţi ce credeţi că e în mintea lui sau dacă are gânduri serioase sau daca într-adevăr mă place vreun pic. Nu pot să-mi iau gândul de la acele momente şi nu pot să dorm din cauza lui.
Mulţumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Vrei să-l pui la încercare?

Spune-i că dacă vrea o relaţie cu tine va trebui să aştepte până la vârsta de 18 ani pentru sex.

Atunci îi vei vedea adevarata faţă.

| unknøwn a răspuns (pentru Dariusuu):

Prostii.

| Dariusuu a răspuns (pentru unknøwn):

Mai analizează odată răspunsul meu.

Dacă tot îmi critici comentariu, ai vreun argument?

| unknøwn a răspuns (pentru Dariusuu):

Normal că vrea sex. Orice bărbat vrea sex de la femeia de care e atras.

| SorinTudor a răspuns:

Noi nu avem de unde sa stim daca el te place cu adevarat sau vrea doar o aventura cu tine laughing dar din cate ai zis pare genu de baiat care nu e prea romantic deci cred ca vrea o aventura cu tine si gata, nu ii mai raspunde daca nu vrei sa fii cu el happy

| CIICriss a răspuns:

Pare ca vrea doar corpul tau. Ai grija. happy