| FataInebunitaDupaCiocolataAlba a întrebat:

Bună tuturor. happy

Din cauza unui băieţaş de cartier, să zicem, am ajuns până în punctul în care sunt nevoită să cer sfaturi unor necunoscuţi pentru a mă putea linişti. Sunt sigură că v-am băgat complet în ceaţă însă o să vă explic absolut totul ca să puteţi să vă daţi cu părerea si să mă ajutaţi cu un sfat. Orice e binevenit.

Deci, eu am o prietenă mai mică decât mine cu 2 ani, eu având 15 iar ea 13 ani care a stat cu un băiat, cel despre care vorbeam mai sus, aproximativ 7 luni de zile până aceasta s-a despărţit de el din simplul fapt că ' nu-l mai plăcea '. Din câte am auzit de la anumite persoane el s-ar fi rugat de ea o bună bucată de timp să se împace, chiar a şi plâns în faţa celei mai bune prietene ale fetei însă aceasta nu s-a răzgândit. După toate astea el, probabil ca să se răzbune, începuse să o vorbească de rău, s-o jignească şi să spună tuturor ca a făcut sex cu ea. În fine, acest lucru m-a derutat şi pe mine deoarece pe o parte aş crede-o în stare mai ales după câte am auzit dar pe de altă parte nu. În fine, nu acest lucru este important, asta a fost aşa ca o paranteză pentru a vă putea da seama mai bine de caracterul tipului.

Partea proastă e că eu m-am împrietenit foarte bine cu fratele băiatului care este de varsta mea, având tot 15 ani. Am uitat să menţionez că golănaşul despre care vorbesc are 16 ani. În fine, cum spuneam m-am împrietenit cu fra-su şi am început să ieşim. Într-o seară am ieşit mai mulţi şi era şi el cu noi. Cam de atunci am început să am sentimente pentru acel băiat, din acea seară blestemată.

Să vă explic de ce tocmai atunci s-a produs ' scânteia '. Deci, băiatul începuse să se dea la mine, să mă pipăie, să ma pupe pe frunte, nas, obraji, gură. Eu nu-i răspundeam deloc în ciuda faptului că el se ruga de mine, ba chiar începuse să mă şantejeze cu anumite chestii. Când am rămas singuri, deoarece îi trimisese pe restul in altă parte ca să putem discuta doar noi doi, mă tot ruga să-l pup, să stau cu el spunându-mi că nu o să afle nimeni, nici măcar fratele lui, îmi zicea că dacă stau cu el n-o să se lege nimeni de mine, că o să fiu şmecheră şi prostii din astea. După părerea mea era cam prea insistent şi neruşinat, adică mă pipăia cam prea evident neavând nicio reţinere. Într-un final văzând că nu cedează mă hotărăsc să plec şi să-l las să vorbească singur. Când i-am spus că plec el mă tot ameninţa spunându-mi că dacă plec numai am ce vorbi cu el în viaţa mea şi totodată rugându-mă să mă întorc. Eu nu am vrut să-i fac pe plac şi am plecat iar el m-a urmat însă am observat ceva care m-a pus pe gânduri. Când mergea părea foarte supărat şi nu zic asta doar pentru că îmi fac iluzii degeaba doar că sinceră să fiu mi s-a părut foarte, foarte dezamăgit. Când l-am întrebat dacă s-a supărat mi-a spus că numai are ce discuta cu mine.

În fine, ideea e că din păcate m-am cam îndrăgostit involuntar de el şi nu ştiu ce să mă fac. Adevărul e că vreau să stau cu el doar că reputaţia lui de golănaş pervers mă pune pe gânduri şi mai ales faptul că se gândeşte la sex prea mult. Aş vrea să mă ajutaţi cu un sfat, să-mi spune-ţi ce credeţi că e în mintea lui sau dacă are gânduri serioase sau daca într-adevăr mă place vreun pic. Nu pot să-mi iau gândul de la acele momente şi nu pot să dorm din cauza lui.

Mulţumesc anticipat.

10 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa te tii departe de el.
Ti-a trezit instinctele de viitoare femeie,intr-un fel in care nu a mai facut-o nici un alt baiat pana acum,de aici fixatia ta si greutatea sa iesi din situatia asta.
Singura spui ca "reputaţia lui de golănaş pervers mă pune pe gânduri şi mai ales faptul că se gândeşte la sex prea mult"!
Intelegi cu cine ai de-a face,dar te atrage in mod irezistibil.
Din motivul pe care ti l-am precizat.
Si repet,tine-te departe de el,pentru ca daca si-a permis atatea fara sa fiti macar impreuna, in momentul in care il vei accepta alaturi, vei fi o victima sigura.
Si n-ar fi bine.
Abtine-te, uita-l, delete!

| DracusorImpielitat a răspuns:

Se foloseste de emotii pentru a obtine ce vrea, santajist profesionist. Eu zic sa nu mai tragi de el, la 15 ani te poti indragosti si de 15 ori pe zi, stai calma.

| FataInebunitaDupaCiocolataAlba explică (pentru DracusorImpielitat):

Bine zis ' şantajist profesionist '. Asteaa două cuvinte îl descriu perfect pe lângă multe altele. oh go on happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În primul rând, nu înțeleg ce legătură are povestea prietenei tale cu problema ta. Ai scris prea mult când puteai să rezumi cu mult. Spun asta pentru că se vede că supragândești. E o prostie.

Tipul e necioplit, hărțuitor, seamănă cu hărțuitorii stradali, nu respectă femeia (ma ales una cunoscută doar într-o seară). Sunt multe femei prin cluburi dispuse să aibă o relație sexuală și atât, apoi pa, ori pe bani, ori fără.

Să nu cumva să îl cauți, o să te ruineze psihic. Și... vrei să manifești puțină încredere în tine, sau ce? Tu îl lași să te atingă contra voinței tale, ba chiar să te șantajeze? Eu îi suceam mâna nemernicului.
Cine te apreciază, apoi să te iubească, nu te șantajează, nu te forțează, nu manifestă atâta egoism. Va profita de tine.

| FataInebunitaDupaCiocolataAlba explică (pentru anonim_4396):

Stai, stai, stai.
Ţin să te contrazic. Nu este chiar aşa. În primul rând am simţit nevoia să vă povestesc şi despre prietena mea pentru a vă face o idee despre personalitatea sa. În al doilea rând nu am specificat că a fost prima oara când ne-am întâlnit sau am vorbit. Vorbeam şi înainte doar că nu mă atrăgea în niciun fel până în momentul acela. Şi nu l-am lăsat, din contră, i-am tot atras atenţia ţi l-am avertizat. Am ajuns chiar să-l şi plesnesc şi m-a mirat faptul că nu a reacţionat deoarece are o reputaţie de băiat rău.
Prin ce am spus acum nu ţin să-i iau apărarea sau să mă mint singură doar că trebuia să spun toate acestea deoarece mi se par chestii esenţiale. Nu supragândesc deloc, sunt circumspectă şi doresc să vă daţi seama ce hram poartă. Acum dacă nu ai avut tu chef să-mi citeşti toată întrebarea nu este vina mea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FataInebunitaDupaCiocolataAlba):

Nu mi s-a părut necesar, dar în fine.
Ok atunci. Ești genul care se simte atrasă de... nu îi zic indiferență, ci de un comportament de „douchebag", respingător față de tine, ca multe alte fete.
Tocmai că știi ce hram poartă ar trebui să te pună pe gânduri. Și să înțelegi că meriți... altceva, oricine ai fi, orice ai face, mai ales că nu ești stabilă pe propriile sentimente.
Ți-am citit-o pe toată din prima.

| FataInebunitaDupaCiocolataAlba explică (pentru anonim_4396):

Mă bucur că gândim la fel, dar ideea e că eu deşi îi cunosc caracterul nu pot sta departe de el. Nu mă simt atrasă de partea lui perversa, mă simt atrasă de alte lucruri pe care le deţine. Să nu înţelegi că mă refer la partea materială, nu. Mă refer la lucruri mult mai importante, nu neapărat la aspect.
Încerc din răsputeri să-l ţin departe de mine dar nu prea îmi reuşeşte.
În fine, mulţumesc pentru sfaturi, o să ţin cont de ele.

| anonim_4396 a răspuns (pentru FataInebunitaDupaCiocolataAlba):

Eu zic să încerci să te menții distantă de atracția asta, și drogurile poate că sună bine, dar nu sunt bune. Exista o persoană rezonabilă și cu acele calități de care spui, de mii de ori mai bună. big grin

| NewTextDocument a răspuns:

Eu zic sa nu te incurci cu astfel de baieti, pentru ca nu se merita...
vrajeala este mare. Din cate am observat ai o gandire foarte buna, deci nu te lasa influentata si stai departe de golani. astfel de persoane o sa te traga in jos.

| FataInebunitaDupaCiocolataAlba explică (pentru NewTextDocument):

Nu cred că ai idee cât de mult îmi doresc să pot sta departe de el, sau să încerc să nu-l mai plac dar practic mi-e imposibil. Nici mie nu-mi vine să cred cât de mult a putut băiatul asta să mă facă să-l plac. Eu chiar îmi doresc să am o relaţie serioasă cu el şi din câte am văzut la prietena mea nu e chiar imposibil dar nu sunt sigură şi nu am încredere în el.