| anne16 a întrebat:

Buna tuturor, ma numesc Ana si am si eu o problema... am o relatie de 1 an cu un baiat care de 4 luni ii plecat din tara si de cand a plecat am mai incetat sa vorbim foarte des, dar cu toate astea eu inca il mai iubesc si simt ca si el inca mai tine la mine si ii pasa, dar problema este ca acum 2 luni eu m-am sarutat cu unul dintre prietenii lui cei mai buni, nu stiu de ce am facut-o pentru ca nu sunt deloc atrasa de acel baiat dar probabil ca am baut putin si na... a doua zi am regretat amarnic si i-am spui si lui ca nu exista vreo sansa intre noi doi. Acum cateva zile a aflat de la acel baiat si s-a suparat foarte tare pe mine, i-am aratat conversatia dintre mine si prietenul lui ca sa ii demonstrez ca o fost o prostie si ca regret foarte mult. Ce pot face? stiu ca am gresit foarte mult dar el nu vrea sa ma creada si crede ca am facut-o intentionat pentru faptul ca nu am mai vb asa des. Tocmai am aflat ca se va intoarce curand si nu stiu ce sa fac sa ma ierte, nu pot rezista fara el mai ales ca stiu ca ii in tara. Ajutati-ma, va rog. Multumesc!

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca crede ca ai facut-o intentionat pentru ca nu vorbeati des,atunci nu l-ai pierdut,linisteste-te.
Normal ca s-a amarat din cauza gestului tau, dar ar fi putut sa te considere o usuratica si sa nu-ti mai vorbeasca niciodata.
El nu numai ca-ti vorbeste, dar se va si intoarce curand.Fii sigura ca te va cauta,se pare ca e un baiat bun care te iubeste mult.
Acum e normal sa te certe,ia pune-te tu in locul lui...ce faceai?
Asteapta sa vina,voi n-o sa va despartiti.
Decat daca vei continua sa gresesti in felul asta!
Hai,cere-ti iertare, nu mai fa prostii, accepta ca e suparat si asteapta-l.
La tine si pentru tine vine!

| MyFirstLove a răspuns:

Spune-i cum s-a intamplat, daca te iubeste si el pe tine cat il iubesti tu pe el o sa treaca peste asta happy

| anne16 explică (pentru MyFirstLove):

I-am zis cum s-a intamplat. v-a dura oare mult pana va trece peste asta? sa mai incerc sa vb cu el sau sa il las pana o sa vina el la mine? daca mai vine...

| MyFirstLove a răspuns (pentru anne16):

Mai lasa-l o vreme si daca nu zice el nimic mai spune-i tu odata si daca nu are nici o recastie nu mai are rost sa te complici.