| VFC93 a întrebat:

Nu credeam ca o sa adresez vreodata o intrebare pe acest site. dar acum chiar am nevoie si de ajutorul vostru! Cum pot sa fac sa imi maresc increderea fata de persoana iubita?! Am 18 ani. N-am iubit pana acum am avut doar aventuri si imi este frica sa nu o pierd. Ea absolut cu oricine vorbeste mi se pare flirt. Cum pot rezolva problema?sad M-am saturat sa stau cu frica in san. in fiecare zi!

Răspuns Câştigător
| angel09 a răspuns:

Buna! din pacate nu exista o potiune magica care sa ne creasca increderea in cineva.Iti este frica sa nu o pierzi tocmai pentru ca nu ai avut relatii stabile, discuta cu ea spune-i ce te deranjeaza si doar pentru ca ti se pare ca flirteaza cu cineva nu inseamna ca face asta. Daca e mai vorbareta de felul ei nu ii poti interzice acest lucru se va simti constransa.Incearca sa ai mai multa incredere in tine in primul rand, daca iubita ta a ales sa fie impreuna cu tine si nu cu altul atunci inseamna ca te iubeste deci nu mai sta cu frica in san degeaba.bafta!

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Este grav, acum ti se pare doar un flirt, maine cine stie, o sa mai si sari pe ea cu crizele de gelozie, pana unde o sa se ajunga asa?
Fi mai temperat.

Răspuns utilizator avertizat
| Alexintunecatul a răspuns:

Conversatie...trebuie sa vorbesti cu ea sa-i spui ce te deranjeaza la ea si ea daca te iubeste o sa renunte la obiceiurile avute! Parerea mea este ca o persoana care sta cu cineva nu vorbeste chiar cu toata lumea! Si invata sa nu ai incredere deplina in cineva niciodata pentru ca atunci cand te va dezamagi o sa simti ca e sfarsitul lumii(experienta vorbestehappy! Multa bafta

| VFC93 explică (pentru Alexintunecatul):

Mersi mult! happy O sa vad ce pot face! happy

| ioanaisfetcu a răspuns:

Testeza-i iubirea subtil, fara sa-si dea seama.