| Corina64 a întrebat:

Buna tuturor, revin cu o întrebare, luna trecută pe 25 Iunie am avut un contact sexual protejat, iar luna aceasta pe 9 in a33a zi de ciclu mi-a venit. Ceea ce ma neliniște te este ca prima zi totul a fost normal, am avut dureri destul de mari, sangele roșu chiar prezenta mici cheaguri. Însă din a doua zi și a modificat culoarea intr-un maro închis și cantitatea. Menționez ca am avut mai avut o perioada de 3 luni aceste dereglări și la recomandarea medicului am început sa iau Normens. Nu știu dacă se considera menstruație, pentru ca a fost putina dar a ținut cam 4 zile așa. Pentru liniștea mea a făcut și un test care a ieșit negativ, apoi in cursul zilei respective am văzut ca mi-a venit menstruația. Sa fie cumva vorba de o sarcina, pentru ca nu am exclus și cazul in care s-a produs un accident atunci și prezervativul sa se fi rupt sau este o dereglare hormonală. Precizez ca simptome nu am, doar o ușoară durere de cap iar restul simptomelor premenstruale au încetat in prima zi a menstruației. Vreau o părere, oare am făcut testul prea devreme sau a fost o menstruație normala?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu, nu ai facut testul prea devreme, deci stai linistita si nu-ti mai fa griji.

| Corina64 explică (pentru dullcat):

Da, mulțumesc, chiar nu știu cu testul pentru ca si doamna de la farmacie mi-a spus ca e ok sa l fac