| VoiceWithin a întrebat:

Va cer un sfat. un mic ajutor.

Am o perioada mai proasta si nu prea simt ca-mi revin deloc.

Am slabit foarte mult. intr-un an am dat jos 15 kg din cauza stresului si complexarilor.

Orice inceput are si un sfarsit, doar ca pentru mine, parca a inceput un cosmar care nu se mai termina deloc, am iubit o persoana foarte mult si am fost impreuna 1 an.

Am avut si certuri si momente de neuitat si tot felul de lucruri frumoase si mai putin frumoase, a fost prima persoana pe care am iubit-o. Ne-am despartit pentru ca a spus ca nu mai poate suporta, totusi stiu ca si in momentul de fata inca mai tine la mine si eu la fel.Dar stim amandoi ca numai are niciun rost, doar vorbim, odata la 2 saptamani sau ceva de genu '.

Am fost cu moralul la pamant si zile proaste de atunci, am 2 ani de cand cunoc persoana aia, din care 1 am fost cu ea si al doilea cica "prieteni ".

Am mai incercat relatii de atunci doar ca. nu pot sa ma atasez. sau daca dau putina atentie si incerc sa dau tot ce am mai bun sa pot sa ma atasez sunt lasata balta.Am fost si singura o perioada si nici asa nu mi-a fost bine, plangeam cand vedeam atata lume fericita si eu fara nici un Dumnezeu.

Am stari proaste mereu, ma trezesc fara niciun chef de viata, sunt trista tot timpul, mai am si momente in care rad si fac glume sa mai uit dar imediat ce ajung acasa 1000 de imagini imi vin in minte si vad atata lume fericita...

De o saptamana, fiecare zi la rand, am vise foarte urate! Groaznice, ma trezesc pe la 3-4 brusc. Visez ca fac accident, sau ca sunt singura pe strada si caut un loc sa ma adapostesc sau sa merg acasa si dau de un grup de barbati care isi bat joc de mine si au tendinta sa ma violeze iar eu ii implor plangand in vis sa nu-mi faca nimic.

Am visat si trandafiri, si tot felul de chestii tarantule, gandaci, sperpi care vin si se pun pe mine ( nu imi este frica de ele doar ca in vis vroiau sa ma insface).Dar am avut si un sigur vis cu persoana de care v-am spus mai devreme, cum ca m-ar fi luat in brate si atunci m-am trezit iarasi brusc...

Nu inteleg ce e cu mine, si parintii ma cearta continu si incerc sa ma port cat mai frumos cu ei sa vada ca nu sunt incapabila, fac curat in casa, ies cu catelul afara de 4 ori pe zi...

Va rog, sunt disperata.

1 răspuns:
| Claudia1397 a răspuns:

Esti intr.o stare de depresie si nu e prea bine! Mai ales cu visele astea ai mare grija..cred ca stii:multe persoane au murit visand! Nu vreau sa te sperii si mai tare! Cred ca ar fi bine sa iti gasesti pe cineva care sa iti fie aproape doar ca nu mai pune suflet din prima! E cea mai mare greseala! Fi indiferenta mai ales la inceput pentru ca daca stai si te gandesti, atunci cand o persoana care iti place este indiferenta cu tine, te atrage si mai mult! Cat despre relatia esuata, incearca sa te gandesti la raul care ti l-a facut, nu la clipele frumoase! Elimina tot ce iti aduce aminte de acea persoana!
Succes si ai grija de tine :*