| Clodmod a întrebat:

Un baiat mai mic decat mine cu doi ani ma place foarte tare. Faza e ca si mie imi cam place de el, dar nu as vrea sa fim impreuna pentru ca el e mai mic... La scoala ne vedem zilnic pentru ca e pe acelasi hol cu mine (mentionez ca eu sunt in clasa a saptea, iar el in a cincea), si cand il vad ma apuca emotiile, iar el se uita mereu la mine si se minuneaza. Vorbim mult pe facebook, imi spune "scumpo" si din astea... Voi ce spuneti? Vreun sfat, ceva? happy Funda! happy

16 răspunsuri:
| Roza21 a răspuns:

Daca e mai inalt decat tine e ok. Dar frate ce dragoste e asta la clasa a 5-a? laughing sunteti prea mici

| Maxim96 a răspuns:

Daca te place si tu i-l placi merita.In dragoste nu varsta conteaza!

| LovellyAngel a răspuns (pentru Maxim96):

Hai sa ne casatorim de la 6-7 ani, ce dracu, doar ne iubim. Sau si mai bine, la 15 ani sa is ia fiecare fata unul de 50-60 de ani... laughing) Varsta nu e asa importanta cand sunt 2 OAMENI MATURI, nu niste copilasi...

| Maxim96 a răspuns (pentru LovellyAngel):

Eu nu am spus de casatorie ci numai de iubire, este diferenta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmph... Buna happy Poi dupa cum pare, si el te place, si tu il placi happy Ai putea sa ii spui sa ramaneti prieteni pana cand veti fi destul de mari pentru a avea o relatie adevarata happy. Iar pentru ca esti cu 2 ani mai mare decat el... Nu uita tongue : Cuvantul "varsta" NU e in vocabularul dragosteiwinking.

Sper ca te-am putut ajuta happy Mult succes cu el happy Daca iti place de el :*

PS: Emotiile acelea pe care le ai cand il vezi, sunt emotii de genu "Ce frumos e..." Sau emotii de genu "Ce ma fac daca ma saluta?" big grin Asta conteaza destul de mult... happy Sper ca imi poti raspunde, ca sa stiu mai bine cum stau lucrurile si sa iti pot da mai multe sfaturi happy Succes :*

| Clodmod explică (pentru anonim_4396):

Desiur ca iti pot raspunde, dar depinde ce vrei sa stii... Deci? happy

| Clodmod explică (pentru Clodmod):

Desigur*

| anonim_4396 a răspuns (pentru Clodmod):

Poi ce fel de emotii ai atunci cand il vezi O_O Credeam ca s-a inteles din cotext big grin Scuze

| Clodmod explică (pentru anonim_4396):

Gen "Ce frumos e..." si ma bucur ca il vad, uite, acum iar vorbesc cu el pe facebook.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Clodmod):

Pai in cazul asta, ii poti spune sa nu va grabiti (Pentru a-l cunoaste mai bine, pentru ca s-ar putea sa fie o hiena cu 2 fetewinking ) happy Pana la varsta pentru o relatie, de exemplu... thinking Tu a 9-a, a 10-a, el a 7-a, a 9-a happy Macar pana atunci, sa il cunosti mai binewinking happy tongue

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Shakira s-a maritat cu Pique care e cu 10 ani mai tanar decat ea... Jennifer Lopez ar fi avut o relatie cu unul tot cu vreo 10 ani mai tanar... nu stiu daca mai sunt impreuna, Madonna a fost cu un tip care era cu vreo 20 de ani mai tanar. deci, 2 ani e cat o furnica! daca luam invers, fostul jucator al lui Real Madrid, Di Stefano la 86 de ani vrea sa se casatoreasca cu una de 36 de ani.

| LovellyAngel a răspuns (pentru G28AEjdvjRaendnPrT):

Pai tu compari oameni in toata firea cu niste mucos care nici la liceu nu sunt?

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns (pentru LovellyAngel):

Eu spuneam doar ca nu conteaza varsta dintre ei, varsta lor e altceva. normal ca-s prea mici, dar incearca tu sa le explici, tu in clasa 5/7 daca ti se intampla si iti zicea cineva ca esti doar un mucos, iti pasa?

| LovellyAngel a răspuns (pentru G28AEjdvjRaendnPrT):

In primul rand eu nu faceam asa ceva cand eram la varsta lor, sincer. Si nu mi se pare normal cand vad copii care isi fac o problema din asta. Probabil nu vor lua in seama raspunsul meu, dar nu vor trai cu impresia ca e ceva firesc sa ai asemenea preocupari la varsta aia.
Naiba, eu la 11 ani plangeam cand imi murdaream rochiile de la papusi...

| Clodmod explică:

Am uitat un detaliu: cand m-a intrebat daca as vrea sa il sarut, eu am spus ca da.

| adyta007 a răspuns:

Bukake!