| Ynna_7289 a întrebat:

Buna!
Va cer si eu niste sfaturi daca se poate ( dau funda voturi etc)
Acum 5 ani am cunoscut un baiat. Mi-a placut de el de cand ne-am cunoscut si lui de mine.La inceput credeam ca o sa imi treaca dar tot ne-am cunoscut si chiar m-am indragostit de el(fara sa stie el). El mi-a zis ca ii place de mine dar eu nu i-am spus-o din cauza prietenilor mei.
A vazut ca nu putem sa fim impreuna si m-a lasat balta.Si-a gasit prietena dar nu a mers si cand s-a despartit de ea a venit la mine si imi zicea ce are pe suflet si incerca sa imi faca pe plac.Eu tot nu i-am zis ca il plac dar si-a dat seama la un moment dat. Fata cu care a fost nu ma suporta si a bagat strambe despre mine. Dupa ce s-a despartit de ea a cunoscut o fata si a inceput sa se inteleaga cu ea. Fata cu care a stat i-a zis numai minciuni prietenei lui si a inceput sa o creada. Dupa un timp am facut cunostinta cu iubita lui. El a inceput sa faca scandal ca de ce vorbeste cu mine.Si asa am devenit prietene foarte bune. Ei s-au certat dar i-am bagat impreuna.Eu m-am suparat pe iubita lui ca statea foarte putin timp cu mine si mult timp cu el. Ea s-a despartit de el si a zis ca prietenia noastra e mai importanta decat el.
Eu chiar il iubesc dar tin si l-a ea.
Noi 2 ne-am sarutat la un moment dat si chiar cred ca ma place.Nu mi-l pot scoate din cap.
.
Ceva sfaturi sa nu ma mai gandesc la el?
Sau sa-l uit

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tu ai adaugat putin bors magic la ciorba se vede si a iesit cu gust amar, daca nu iti bagai nasul unde nu trebuia nu ajungeai la acest punct nedorit asa ca ori te stapanesti ori iti complici viata cu visele tale.

| ignore a răspuns:

Iesi afara cu pr lui si alti prieteni picteaza iesi in parc, starnd, mc, suc etc tineti mintea ocupata asculta muzicaa vesela ca sa fi mereu bine dispusahappy

| SociallyDepressed a răspuns:

Daca ea a renuntat la el pentru tine de ce nu ai face la fel?

| LaraDésire a răspuns:

Cam complicat ce se intampla aici. Este clar ca este un triunghi amoros in care nu prea poti sa scapi. Inainte sa renunti la prietenia cu fata asta, esti sigura ca baiatul te place? Vrea o relatie serioasa si de lunga durata cu tine sau doar o relatie de scurta durata? Ar trebui sa vorbesti mai mult cu el, lasa.ti rusinea si prietenii care comenteaza pentru ca nu are rost. Daca iti sunt prieteni, iti sunt alaturi indiferent de decizia luata. Daca baiatul pe care il placi si pe care in mod sigur il si iubesti chiar tine la tine ar trebui sa fii cu el. Explica.i prietenei tale de ce ai facut asta, spune.i totul, merita sa stie.

| lauracraciun a răspuns:

Sincer.ma doare intr-un fel sa o spun insa tinand cont ca ea a renuntat totusi la el pentru prietenia voastra nu ar trebui sa fii cu elstraight face. adica el a umblat din floarein floare si acum vn la tineraised eyebrowsnu m-i se pare corect...si in plus de ce s-a suparat ca voi va intelegeati? nu m-i se pare chiar ok asta.nu cred ca are intentii buna sa spun asa.el nu a dat dovada ca te merita macar sa iti faca pe plac sa se tina dupa tine un timp si apoi daca chiar nu renuntai asta e.parerea mea si nu stiu daca ai inteles ceva.leu cre ca este mai importanta prietenia decat baiatul acelawinking

| Gstefan a răspuns:

Daca iti place de el, actioneaza asupra dorintelor tale, niciodata nu poti sa stii cum va decurge presupusa relatie.

In 20 de ani vei fi m-ai dezamagita de lucrurile pe care nu le-ai facut decat de cele pe care le-ai facut.

Asa ca gandeste-te bine.