| OanaDD a întrebat:

Buna, va pup pe toti happy

Am 18 ani si mi-am inceput de ceva timp viata sexuala.
Mereu am facut protejata. Dar de ceva timp sunt curioasa cum e fara.
As vrea sa stiu parerile voastre si baieti si fete daca merita (sau nu exista) "bonusul" de placere fara protectie versus risc.
Mentionez ca mereu am orgasm greu sau chiar deloc. Asta nu inseamna ca nu simt o placere in timpul actului. M-ar ajuta la asta daca fac fara?
In curand imi vine menstra... ar fi un moment bun de incercat fara sau sa o las balta?
Pupiiiciiiiii

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Iti indic si te sfatuiesc sa citesti cu atentie raspunsul transmis urmatoarei intrebari postate la aceasta categorie pe TPU :
https://www.tpu.ro/......-o-gagica/
Sunt convins ca vei reusi sa intelegi : cum? si cand? si in ce mod poate fi intretinut actul sexual in urma caruia in mod absolut sigur si garantat sa NU se poata forma sarcina chiar si daca sperma este ejaculata in vagin.
Multa sanatate!

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Iti dau un singur sfat: nu-i cu nimic diferit sexul neprotejat de cel protejat, ca senzatie, doar ca ai un risc enorm la cel neprotejat putand sa iei un pui de Sida, HPV, sifilis sau alta boala cu transmitere sexuala sau chiar o sarcina nedorita.
Orgasmul nu depinde de prezervativ, ci de organul barbatului si de priceperea lui sa te satisfaca.

Răspuns utilizator avertizat
| Radandam a răspuns:

Prietenul tău cam de câti cm are penisul? Trebuie sa știi. Cate minute îl tine pe băiat? Îți face sex oral înainte și tu ii faci lui? Daca îmi răspunzi la întrebările astea știu exact cum sa abordez problema. Am un prieten sexolog, terapie sexuala între iubiți, și îmi povestește multe și as putea sa te ajut. Și îți voi spune dacă merita sa faci fără prezervativ. Aștept răspunsuri. Nu trebuie sa iti fie jenă, ești anonima aici ca și noi, nu te știe nimeni. Vorbește deschis.

| AlexandruInu a răspuns:

Buna,sexul fara prezervativ este mult mai intens si mai placut, frecarea este piele pe piele. Daca relatia ta cu iubitul tau este una stabila puteti face amandoi analize pentru ITS-uri si atunci puteti renunta la prezervativ(atentie la o sarcina nedorita) dar sa fac o comparatie in legatura cu placerea sexului CLAR FARA. Poti opta pentru prezervative intens de la Durex sunt foarte fine si este aproape de,, realitate" sau de la Magnum Gold folosesc cand ma mai duc la o gaica, se gasesc foarte greu in Romania ca idee.

| GRYM2 a răspuns:

Cu o pastila de a doua zi dupa o sa fie in regula poti incerca nu este nimic rau.

| corbulalbrosu a răspuns (pentru GRYM2):

In mod absolut sigur habar nu ai ce ravagii devastatoare pot sa provoace in organismul femeii pe o perioada uneori chiar si de 9-12 luni, hormonii sintetici existenti in acea ''bomba hormonala''. Ai putea incerca sa simti efectul dezastruos pe pielea ta, fiindca in mod cert niciodata in viata ta NU ai mai recomanda sa fie folosita acea pastila blestemata si nenorocita.

| Gigelus1234 a răspuns:

Nu-ti recomand sa faci fara protectie, deoarece este riscul sa ramai gravida si sa iei boli prin cale de transmisie sexuala.