| OanaDD a întrebat:

Buna, va pup pe toti.

Am 19 ani si mi-am inceput de ceva timp viata sexuala.
Mereu am facut protejata. Dar de ceva timp sunt curioasa cum e fara.
As vrea sa stiu parerile voastre si baieti si fete daca merita (sau nu exista) "bonusul" de placere fara protectie versus risc.
Mentionez ca mereu am orgasm greu sau chiar deloc. Asta nu inseamna ca nu simt o placere in timpul actului. M-ar ajuta la asta daca fac fara?

Pupiiici.

9 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Poti incerca fara dar un timp scurt, in sensul ca trebuie sa fii suficient de uda pentru amandoi, prietenul tau sa isi stearga orice urma de lichid pre ejaculator fix inainte de penetrare, chit ca el e uscat complet daca tu esti suficient de uda nu vor exista disconforturi, asa reduci riscul la minim, puteti face cam un minut fara daca chiar sunteti curiosi, a 2 a varianta sunt prezervativele de la durex invisibile, sunt cele mai subtiri din toata gama si merita, se simte 95% la fel.

| Simpatic a răspuns:

La 19 ani eu zic sa faci in continuare cu protectie pentru ca nu stii partenerul tau ce afectiuni are, daca ai avea o relatie stabila de cativa ani si va faceti analizele amandoi atunci se poate incerca si fara.
Fara prezervativ mai exista inca o chestie de luat in calcul si anume poti ramane insarcinata.
Deci cel mai intelept este cu.

| Violleta2022 a răspuns:

Placerea este mai mare atunci cand este facut sexul cu protectie, fiindca mental nu ai nici un stres sau risc si apoi, expertii spun ca partida sexuala se poate prelungii si excitatia creste masiv.

| mihai69 a răspuns:

E a treia oară când pui copy/paste aceeași întrebare.
Încă nu te-ai lamurit?;?

| AlexandruContFacutLaMisto a răspuns (pentru mihai69):

Pai vere daca primeste raspunsuri tampite sau nu primeste, nu e logic sa puna intrebarea pana primeste un raspusn calumea? Gandeste-te ca pe site-ul asta e plin de raspunsuri numai de la idiotii aia de violetta care saraca de ea judeca toti oamenii, n-ai voie sa pui o intrebare ca se trezeste baba aia sa zica domne cum sa te freci ai grija de scoala si taranu ala de cristidelabucuresti care saracu de el cred ca e inca pe labuta ca si ala are aceeasi mentalitate.Cine sa-ti raspunda pe site-ul asta daca e plin in proportie mare doar de d'astia batrani care raspund in sictir si judeca, sau raspund total pe langa subiect ca inca e mentalitatea asta cum sa vorbesti domne despre s3x.

| dullcat a răspuns:

Buna.Exista prezervative fine care nu reduc din placere.Mie nu mi se pare ca merita sa aduci un copil nedorit pe lume, numai asa, pentru cateva minute de sex.Dar desigur, sunteti liberi sa faceti cum doriti.

| mastadont a răspuns:

Cel mai înțelept e să faci cu prezervativ dacă nu ai un partener stabil dar plăcerea e mult mai mare fără, acum rămâne la alegerea ta. Tip, dacă faci cu o zi sau două înaintea menstruației șansele de sarcină sunt practic 0 happy, dar să fii sigură că îți vine la timp că dacă nu ai belit-o laughing

| User123666 a răspuns:

Protejazate mai bine

| istul12 a răspuns:

Salut! Este important să subliniez că renunțarea la protecție în timpul actului sexual implică riscuri semnificative, cum ar fi transmiterea bolilor cu transmitere sexuală (BTS) și sarcinile nedorite. Protecția, cum ar fi prezervativele, este esențială pentru a preveni aceste probleme.

În ceea ce privește experiența sexuală în sine, este o alegere personală și depinde de confortul și comunicarea deschisă între parteneri. Este esențial să ai o discuție deschisă și sinceră cu partenerul tău despre dorințele și limitele tale. De asemenea, să fie conștient de riscuri și să ia măsuri adecvate de protecție pentru a vă proteja pe amândoi.

Dacă întâmpini dificultăți în atingerea orgasmului, este recomandat să discuți cu un profesionist în domeniul sănătății, cum ar fi un medic sau un terapeut sexual. Aceștia pot oferi sfaturi și sprijin personalizate pentru a aborda această preocupare și pentru a îmbunătăți experiența ta sexuală în general.

În concluzie, este important să gândești cu atenție înainte de a lua decizii care pot afecta sănătatea ta și să fii deschisă în comunicarea cu partenerul tău pentru a asigura o experiență sexuală sănătoasă și consensuală.