| Inimadefata a întrebat:

Buna,va rog frumos ajutati-ma, nu stiu ce sa mai fac.Fostul meu iubit are acum alta prietena (nu cred ca o iubeste, dar vrea sa ma faca sa sufar)crying.Am incercat sa ii spun ce simt dar parca nu intelege.Stiu ca ma iubeste si el stie ca eu il iubesc, dar....Va rog frumos, orice raspuns conteaza.
Multumesc anticipat :*

22 răspunsuri:
| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns:

Buna!

Din moment ce el are prietenă de ce crezi că te iubește? straight face

| Inimadefata explică (pentru KeepCalmThinkDiffrent):

Pentru ca fata cu care e acum e o naspeta si el face asta doar ca sa ma faca pe mine sa imi pese

| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Indiferenţa doare cel mai mult. Ştii, nu? Cel mai bine ar fi să-ţi ascunzi suferinţa, nu îi arăta că fără el eşti pierdută. Încearcă să ieşi din starea aceasta, nu este cazul să duci lucrurile în extrem. Poate îţi vei face un alt prieten care să te merite mai mult. Niciodată să nu spui niciodată!

Pa-pa.

| h3r a răspuns:

De ce s-a terminat totul între voi? De la ce a pornit?

| Inimadefata explică (pentru h3r):

El a terminat generala, si vroia sa plece la liceu in alt oras si a zis ca nu ne mai putem vedea si chestii

| h3r a răspuns (pentru Inimadefata):

Păi și cu alta se poate? Uite că n-a mai vrut nimic cu tine și tu te chinui și îți bați capul după un prost, care acum e cu alta fără să-i pese de tine.
Vrei asemenea persoană lângă tine?
Lasă-l în mama lui și ignoră-l, nu te ține după un băiat care nu te merită.
Și așa va pleca la liceu și se va prosti mai rău, alte fete, alt anturaj.
Nu plânge după cineva care a plecat de lângă tine fericit.

| Cristiann25 a răspuns:

Daca nu i-ai dat pasarica ce sa-ti fac?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca intelege foarte bine,dar nu-i pasa catusi de putin de tine.
Asa ca,lasa-l si vezi-ti de viata ta.
Il iubesti, dar trebuie sa constientizezi ca nu mai poate fi nimic intre voi.
Nu te merita! Daca tinea cu adevarat la tine nu se punea cu o alta fata, imediat ce v-ati despartit.
Iesi in oras, plimba-te, recreeaza-te si fii sigura ca la un moment dat va aparea un alt baiat in viata ta care-ti va provoca celebrii ''fluturasi in stomac''.

happy
O zi frumoasa iti doresc.

| stark47 a răspuns:

Din cauza ca te hazardezi el profita sa se distreze cu tine.calmeaza-te,i ai spus ca tii la el. daca si el tine la tine, se va intoarce.tu ti-ai facut partea

| Inimadefata explică (pentru stark47):

Nu i.am spus ca tin la el,

| Korb a răspuns:

Poi,de ce nu incerci si tu sa faci acelasi lucru, desi daca te face sa suferi nu cred ca te mai iubeste, esti tu sigura ca te mai iubeste?

| Inimadefata explică (pentru Korb):

Pentru ca pur si simplu nu pot sa trec peste...da sunt sigura ca ma iubeste

| UnunderstoodArtistHere a răspuns:

Asta mi-a facut si mie a doua zi dupa ce i-am dat papucii.Balta are destul peste, nu te multumi cu unul stricat de pe marginea drumului. Daca te face sa suferi nu cred ca te mai iubeste cu adevarat daca simte dorinta de a te vedea trista si ranita

| GrayGaby a răspuns:

Chiar voiam sa te ajut dar cand am vazut "eu a terminat generala" ADICA FUCKING CLASA 8-a! la varsta asta de ce le doare pe fete de relati...si sufera la varsta asta...gen cum era pe facebook "cine te-a facut pe tine sa suferi la 12 ani michei mouse" sau cum dracu il cheamastraight face

| KeepCalmThinkDiffrent a răspuns (pentru GrayGaby):

Bună asta! laughing

| Inimadefata explică (pentru GrayGaby):

Iesi ma de aici,, puneti commul in alta parte ca pe mine nu ma impresioneaza chestile astea.*** you!

| Cristiann25 a răspuns (pentru Inimadefata):

Are dreptate GrayGaby! Acum la 14 ani la copii le arde de relatii si sex.Copii fara minte in cap care o sa regrete mai tarziu!

| Inimadefata explică (pentru Cristiann25):

Eu zic sa-ti vezi tu de treaba ta, dragostea nu are varsta...ori esti pocait ori esti proooooost

| Cristiann25 a răspuns (pentru Inimadefata):

Ma faci prost pentru ca esti doar un copil de 14 ani care nu gandeste.Eu zic sa-ti calculezi cuvintele si sa vorbesti asa cand ajungi la varsta mea.Sunt oameni mult mai mari pe aici ca mine care primesc jigniri din partea unor copii ca voi! Va trebuie putina educatie, parerea mea!

| Inimadefata explică (pentru Cristiann25):

Tu nu ar fi trebuit sa te bagi sa raspunzi la intrebarea mea si era mai bine
si ce daca sunt un copil poate gandesc mai bine decat tine.

| Anaaaaaaaa a răspuns:

Daca te iubea nu se baga cu alta Nu mai suferi si fa-ti si tu pe cineva sa-l faci si tu gelos