| Ecaterina919 a întrebat:

Buna, va rog să mă ajutați cu un răspuns.
Am un ciclu de 29 de zile, regulat.
În ziua a7a a ciclului, am. avut un joc sexual cu iubitul meu. A umblat cu mâna, probabil murdară de lichid pre ejaculator ( sperma nu putea fi, nu ejaculase ) la intrarea in vagin. Nu mi amintesc să fi fost "murdar", s-a și șters pe un șervețel, dar tot am anumite temeri. ovulația am avut o abia la 7-8 zile distanță. Nu aveam nici mucus fertil la momentul jocului.
Sunt șanse de sarcina din așa ceva sau sunt doar paranoică? Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

In mod absolut sigur cunosti faptul ca o sarcina se poate forma doar in perioada zilelor din apropierea ovulatiei care se produce in cazul tau in a 14/15 zi a ciclului. De asemenea esti constienta ca NU se poate forma/naste o sarcina in cazul in care ar fi ajuns chiar si SPERMA veritabila in vaginul tau cu 7-8 zile inainte de data eliberarii ovulului din folicul. In concluzie, fiindca esti constienta ca nu s-au intrunit conditiile strict necesare si obligatorii, ingrijorarea ta este absolut ilogica si irationala si se poate datora intr-adevar doar....paranoei. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Sanse de sarcina nu sunt.

| HadesSs a răspuns:

Esti paranoica happy

| Ecaterina919 explică (pentru HadesSs):

Mă bucur laughing
Mulțumesc