| mmazc a întrebat:

Dupa ce mi-am dat drumul m-am sters cu un servetel pe burta, dupa care mi-am masturbat prietena cu aceeasi mana cu care m-am sters, deci sunt sanse sa fi avut ceva pe degete si sa fi ajuns la ea in vagin si sa fi ramas si insarcinata? Mentionez ca nu i-am bagat degetul inauntru, nu are ciclu regulat si i-a intarziat 12 zile, pote fi si de la stres?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Nimeni nu poate sti/cunoaste in ce mod ai procedat si cat de bine ti-ai sters tu degetele inainte de a incepe sa mangai zona vaginului si a labiilor prietenei tale. Posibilitatea de a junge in acest mod vreun "nemernic" de spermatozoid in vagin este putin credibil insa nu si imposibil. Insa din cate se pare cauza neinceperii menstruatiei se datora in primul rand faptului ca ciclul menstrual este neregulat si intro astfel de situatie nu se poate nici macar intui lungimea actualului ciclu menstrual. Menstruatia se va porni la o data ulterioara insa imposibil de precizat si momentul exact. Motivul principal il constituie dereglarea hormonala accentuata provocata de proasta functionare a glandelor endocrine. O vizita la un cabinet ginecologic pentru o consultatie ar fi binevenita in astfel de situatii. Multa sanatate!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate fii si de la jocurile anterioare, cand te-ai masturbat.

| Emilian65 a răspuns:

Ti-ai dat drumul in urma unui act sexual sau in urma masturbarii? Daca nu i-ai bagat degetul in vagin, atunci cum ai masturbat-o? Faptul ca i-a intarziat 12 zile venirea ciclului inseamna ca este gravida de la masturbarea care i-ai facut-o.

| XxRoxRoxyxX a răspuns:

Nu deoarece te-ai sters si daca ar fi ramas nu are cum pentru ca spermatozoizi in contact cu aerul isi pierd calitatile si daca ti s-a uscat pe mana nu e nici un pericol dar sa fi mai sigur data viitoare spalate pe maini.