| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati cu un sfat e foarte important pentru mine! Va rog...
Am vorbit cu un baiat pe Fb din acelasi liceu,iar acum cateva zile ne-am intalnit.A fost totul bine,era destul de atent cu mine,vorbea foarte frumos, seara la fel era pe Fb.A 2-a zi era schimbat total, si l-am intrebat de ce.Pretexte de genul nu sunt pregatit pentru o relatie serioasa,nu vreau sa te ranesc,eu stau doar o saptamana cu o fata, am alte prioritati iar la sfarsit ca nu simte nimic pentru mine.Eu m-am indragostit de el si cand am vazut ca ma refuza asa(nu mi s-a intamplat in viata mea sa fiu refuzata de baieti) am plans timp de 2 zile, nu am mancat nimic.Iar acum i-am zis sa ne intalnim maine sa-i spun ceva urgent.Eu nu am nimic de spus era doar un pretext,eu vreau doar sa-l vad si sa-l fac sa se indragosteasca de mine.Mi-a zis ca sunt foarte frumoasa dar nu inteleg de ce nu ma vrea,am fost putin rece cu el la intalnire.Ce sa fac maine? Va rog ajutati-ma, din tot liceul doar el e pe placul meu si nu vreau sa-l pierd!
Multumesc!

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vai dar ce disperată ești după el!
Păi dacă te-ai îndrăgostit de el și îți cere să te culci cu el ce faci?
Nu te mai arunca înainte cu capul, nu este ultimul băiat de pe fața Pământului.
Auzi la ea, să te îndrăgostești de la prima întâlnire!
Pa, pa.

| Doηηa a răspuns (pentru Legiuitoarea):

Ai mare dreptate, dar...e greu.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Doηηa):

Bună din nou.
NU îi arăta că ești disperată după el, vei avea de suferit... și nu se merită!
Crede în tine!
Pa, pa.

| anonim_4396 explică (pentru Legiuitoarea):

Multumesc frumos pentru sfaturi! happy :*

11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-ar putea sa fie numai un pretext pentru o relatie sexuala. Ai grija!

| Deliciouscupcake a răspuns:

Spune-i ce simti.

| sabin89 a răspuns:

Singurul lucru ce-l mai poti face este sa renunti. Esti prinsa ca intr-un laț, din care trebuie sa iesi oricum. Anuleaza intalnirea, inventeaza un motiv si nu-i mai zi nimic. Sunt doua posibile continuari: 1. Te va neglija si el, ceea ce oricum se intampla si 2. S-ar putea sa ai surpriza sa obtii exact ceea ce doreai, sa iceapa el sa-ti acorde interes. Pe cand, daca te duci, sansele sunt zero; emotiile te vor trada, iar el va fi si mai decis sa scape de tine.

| anonim_4396 explică (pentru sabin89):

Nu vreau sa ma mai lungesc cu chestia asta. Vreau sa stiu sa nu mai sper degeaba.

| Dante30 a răspuns:

Te voi lua cu altceva, dar tot legat de subiect so LETS BEGIN! :
Tu iti realizezi/constientizezi valoarea ca persoana si sacrificiile atat de inutile pe care le-ai facut pentru un cineva care te va manipula emotionala/rani/isi va urma propriile interese, Nu ma lua cu el e diferit/special, toti oamenii au atatea fatade incat faza cu el e diferit. E pur si simplu un cliseu.
Renunta la el uitate bine intr-o oglinda relaxeazate si gandeste-te bine si spuneti,"sunt frumoasa, tandra si in atatea feluri in care doar eu o stiu, dar daca el ar fi langa mine oare mi-ar infrumuseta viata/existenta sau doar mi-ar afecta-o negativ?"
Tu draga mea esti frumoasa si unica in atatea feluri in care nimeni nu si le poate imagina, iar timpul nu trebuie irosit caci e resursa cea mai de pret ce nu poate fi data inapoi, asa ca de ce sa te amagesti sau sa te daruiesti cuiva care nu te merita?
Poate am fost dur dar subiectul iubirii e prea cliseic in ziua de azi si asa ca da am o gandire mai "filozofica" sa o numesc asa, Ai grija de tine si gandeste-te bine ce faci si apreciazate asa cum esti si constientizeaza ca nu te merita, si ca final nu trebuie sa te numeasca frumoasa tb sa te simti frumoasa prin felul in care el te face sa te simti deosebita, Si daca iti spune Te iubesc, Atunci scuze dar... Aia nu e iubire... Si cuvintele isi pierd insemnatatea cand sunt spuse in zadar, dar capata importanta cand un om iti e alaturi si astepti acel "te iubesc" ca sa intelegi cat de mult tine la tine.

| Doηηa a răspuns (pentru Dante30):

Multumesc frumos! happy

| RisenAngel a răspuns:

Spune-i ceva banal laughing el o sa creada ca acel ceva urgent inseamna altceva si poate il faci interesat... altfel nu prea cred

| Mihalcea_Cosmin_1988 a răspuns:

Hmm... Pai ati putea gasi un subiect comun de discutie sau i-ai putea spune direct. Dar orice s-ar intampla stai llinistita mai are balta peste big grin