| aaannnnnnooooonnniiimmm1542 a întrebat:

va rog sa ma ajutati si pe mine sunt impreuna cu prietenul meu de 1 an eu am 16 ani iar el are 17 ani dar nu stiu ce se intampla din ultima vreme nu ne mai intelegem deloc ma jigneste imi inchide telegonu si tot eu il sun inapoi pentru ca il iubesc si nu pot fara el stiu ca nu procedez bine! Mai ieste o problema parintii mei nu il accepta am vorbit cu ei dar nu au spus ca pot sa am prieten dar nu pe el ce sa fac? Oare ma mai iubeste?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Felicitari! sa nu te superi pe mine si sa zici ca am un fix asupra sexului dar unii baieti apeleaza la tot felul de tertipuri pentru a le cadea fetele in plasa, chiar cum porcedeaza el poate sa fie o capcana, s-ar putea sa-ti zica ceva asemanator de genul "uite si tu cati sunt prieteni de mult timp si fac dragoste iar noi nu ". Care sunt motivele parintilor tai de nu vor sa te vada cu el?

19 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poartă o discuție deschisă cu el, civilizată, fără jigniri și înjurături.
Suntem oameni, nu animale.
Pa, pa.

| DanJazz a răspuns:

Singura chestie e ca baiatul ori s-a plictisit, ori are pe alta ori nu i-ai dat indeajuns cat sa ramana la tine. Sfatul meu e sa cauti si tu un motiv de cearta si sa ii inchizi telefonul si nu.i mai raspunde. 2 zile cam asa, si o sa vezi ca o sa-l pui pe picioare. Asta se numeste o sansa de a vedea doua lucruri. Daca tine la tine se va intoarce, iar daca nu el va profita de asta si trebuie sa iti cauti pe altcineva.

| bObby123 a răspuns:

Eu zic sa inchei relatia cu el!
Tu o sti cel mai bine ca nu te mai iubeste ( gandeste-te cum te simti cand te jigneste sau iti inchide telefonul - intr-o relatie nu se face asa ceva )
Eu spun sa pui "." relatiei pentru ca o sa ai doar de suferit daca continuii!

| h3r a răspuns:

Orgoliul lui este prea mare, prea nesimţit.
Pleacă tu acum, până nu te lasă el.
Nu te lăsa călcată in picioare de un astfel de băiat.
Nu îl mai căuta, iar dacă o face el, ignoră-l.
Îl iubeşti, însă o sa-ţi treacă. Lasă-l.
Altfel, o să-ţi pară rău mai târziu că i-ai acceptat toate mizeriile, când în schimb putea-i fi iubită de cineva care te merita.

Take care.

| dragos9234 a răspuns:

S-a plictisit de tine.

| Vix999 a răspuns:

Nope...nu te mai iubeste si asta cred ca o simti si tu singura. Nu ai nevoie de parerile noastre.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Noi nu avem de unde să ştim ce simte el pentru tine.Doar tu îţi poţi da seama din gesturile pe care le face, reacţia lui şi faptele.
Dacă s-a schimbat în ultima vreme, ceva e clar că nu merge bine.
Să ştii că şi eu făceam la fel. când închidea telefonul, eram disperată, îl sunam şi îi trimiteam n mesaje.
E o greşeală.
Nu mai fă asta în viitor.Lasă-l pe el să-şi dea seama că a greşit şi de ce.
Vorbeşte cu el. Întreabă-l ce s-a întâmplat, de ce reacţionează aşa, dacă sentimentele pe care le are pentru tine s-au schimbat sau nu.

Stai liniştită şi nu te măcina. Poate trece printr-o perioadă mai încărcată şi e stresat.
O zi frumoasă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ati facut sex de curand? cred ca asta a urmarit

| aaannnnnnooooonnniiimmm1542 explică (pentru anonim_4396):

Nu am facut dragoste cu el niciodata sunt inca virgina...

| aaannnnnnooooonnniiimmm1542 explică (pentru anonim_4396):

La inceput ma lasa sa vorbesc cu el dar din ianuarie anul acesta am umblat cu el fara sa stie parintii mei deoarece el mi-a trimis un mesaj in care ma jignea iar ei lau vazut si de atunci nu ma mai lasa sa umblu cu el dar eu l-am iertat dar tot asa continua...

| anonim_4396 a răspuns (pentru aaannnnnnooooonnniiimmm1542):

Felicitari! sa nu te superi pe mine si sa zici ca am un fix asupra sexului dar unii baieti apeleaza la tot felul de tertipuri pentru a le cadea fetele in plasa, chiar cum porcedeaza el poate sa fie o capcana, s-ar putea sa-ti zica ceva asemanator de genul "uite si tu cati sunt prieteni de mult timp si fac dragoste iar noi nu ". Care sunt motivele parintilor tai de nu vor sa te vada cu el?

| oOSaritaOo a răspuns:

Eu zic să vorbeşti cu el... şi dacă nu-ţi zice ce are fă-i şi tu aşa happy dar într-un mod drăguţsmug

| InVisible99 a răspuns:

Asa se intampla la 16 ani dragostea e mare,nu poti fara el,bla bla bla chatterbox
E clar ca te evita, nu mai insista, daca poti sa vorbesti cu el sa vezi ce se intampla e ok, daca nu pune capat si punct.
Si nu te mai umili, da-l naibi oh go on

Răspuns utilizator avertizat
| December a răspuns:

Cred ca vrea sa o rupa el cu tine. Nu-l mai cauta nici tu.

| ShadowGhost a răspuns:

Buna.Asa am patit si eu, pana am realizat ca el de fapt era indragostit de prietena mea.M-a durut foarte mult, si inca ma mai doare, dar stiu ca daca te-ai desparti de el, ai suferi oricum.Mai bine arata-i ca nu iti pasa ceva timp, iar daca el te intreaba de ce te comporti asa atunci ii spui exact ce ai scris mai sus.Ar fi mai bine daca te-ai desparti tu de el, pentru ca desi baieti nu arata ca sunt raniti, de fapt acasa se gandesc la asta non-stop, insa exista cazuri in care ei nu au simtit nimic, si nu sufera.Iti spun din proprie experienta, nu doresc la nimeni sa se intample ceva asemanator.Stiu ce inseamna sa iubesti si sa nu fi iubit. Daca te jigneste, deja trebuie sa iti pui semne mari de intrebare, mai ales daca iti inchide telefonul.Ar trebui sa iti asculti parintii si nu pe el. Sper ca te-am ajutat.Bafta:*

| Mlov3u4ever a răspuns:

Nu te mai iubeste. El nu te mai vrea si nu stie cum sa iti spuna, nu incerca sa fortezi relatia. Daca nu vorbesti cu el deschis sa-l intrebi dc e asa (sa rezolvi problema asta) ar fi bine..sa nu te trezesti dupaceea k te lasa. Sper k te-am ajutat.Bafta!happy

| leeya a răspuns:

Eu cred ca nu te iubeste. Daca ar mai simti ceva pentru tine te-ar respecta si nu te-ar jigni, nici nu ti-ar inchide telafonul.

| Andreea9595 a răspuns:

Daca se comporta ca un porc de ce mai esti cu el? Vorbeste, spune-i ce ai observat in ultimul timp si arata-i ca esti suparata pe el. Daca nu se schimba dupa toate acestea ar trebui sa te desparti de el. Mai sunt si alti baieti pe planeta. Noroc!

| MariaLOL a răspuns:

Uite, prin simplul fapt ca nu iti mai raspunde la toate incercarile tale de-ai intra in gratii inseamna ca nu mai vrea sa continue, ca s-a plictisit, ca are nevoie de ceva nou, ca nu te mai iubeste.Imi pare rau, dar desparte-te prima de el; sunt multi altii mult mai buni decat el. Noroc! happy