| Chocolateeee a întrebat:

vara trecut am fost cu un baiat care inca tin la el, cu toate ca ne-am despartit, eu inca mai tin la el.El intre timp si-a facut alta prietena, dar cand ma intalnesc cu el stam de vorba de parca am fi din nou impreuna si discutam orice.Imi doresc din tot sufletu sa ma impac cu el nu stiu cum sa fac, si plus ca mai e si prietena lui.
Imi dati un sfat bun, va rog!

5 răspunsuri:
| IloveME a răspuns:

Daca si el ar mai simti ceva pentru tine, prietena lui nu cred ca ar fi un obstacol!
Vorbeste cu el asa usor ( nu ii spune din prima ca vrei sa va impacati), suna-l sau trimite-i mesaje, cere-i intalniri si baga mereu indirecte legat de cat de frumoasa a fost relatia dintre voi si cat de mult regreti ca v-ati despartit!

| Chocolateeee explică (pentru IloveME):

Ii vb prietenei sale numai de mine... si nu stiu ce sa zic thinking
o sa incerc...

| Chocolateeee explică (pentru IloveME):

Si de ce cand intra pe mess ma intreaba daca mi-am facut prieten?

| mona a răspuns:

Are prietena, nu stiu ce poti sa faci in privinta asta, eventual sa speri[chiar daca nu-i frumos]sa se desparta si sa va impacati

| cristif a răspuns:

Sa-i spui ca inca simti ceva pentru el, iar acesta isi va da cu parerea(buna/rea, asta e, va trebui sa i-o accepti). Daca lasi timpul sa treaca, vei regreta mai tarziu.