| anonim_4396 a întrebat:

Buna,vin cu o problema poate are cineva un raspuns si pentru mine.
Sunt de un an si jumatate impreuna cu un baiat,ne-am mutat impreuna, la inceput toate lucrurile mergeau bine faceam dragoste mai mereu. Acum nu stiu care este problema lui, ma gandesc ca nu il mai satisfac,pentru ca ma saruta,dar nu ma mai atinge, nu ma mai mangaie. Am impresia ca nu il mai excit, ca nu ii mai place cum arat.

Răspuns Câştigător
| VoidEternal a răspuns:

Dude, dacă există atracție, și într-o relație trebuie sa existe musai, mai ales daca deja locuiești cu omul ala, nu contează hainele, machiajul si cat de aranjat ești tu sau e ea. Asta ar însemna că ești atras doar de haine sau machiaj, nu de persoana de langa tine.

E absurd să ai pretenția să "nu stai in haine de casa nașpa care sa nu atragă băiatul (sărăcuțul de el)" de la partenerul tau. Ori iubești omul, ori o proiecție a aspectului sau.

8 răspunsuri:
| AnemonaP a răspuns:

Buna. Aproximativ toate femeile se sperie cand apar aceste lucruri la barbati si cred ca este vina lor. Rar se intampla sa fie vina lor. De obicei apare stresul de la munca, oboseala acumulata zilnic si alte probleme in general. Unii oameni nu isi mai pastreaza viata sexuala ca la inceput, insa, nu este niciodata imposibil sa recuperat, de schimbat unele lucruri si imbunatatit. Cum s-a intrebat mai jos: Tu il atingi? Tu initiezi partidele? Sau astepti numai la el? Poti fi mai jucausa sa ii mai aprinzi si lui interesul. Cum s-a spus si mai jos, relatia trebuie mentinuta in fiecare zi. Poti incerca costume sexy, pijamale sexy, jocuri, cauta orice de fel de chestii pervrse pe internet care v-ar putea scoate din rutina.

| AndreeLili24 a răspuns (pentru AnemonaP):

Crede-ma ca am incercat orice si nici acum, dupa atata timp de relatie nu s-a schimbat nimic pe partea asta sentimentala ca sa ii zic asa. Noi la baza suntem bine, avem grija de nevoile celuilalt, ne purtam ca niste oameni îndrăgostiți, dar cand vine vorba de planul asta, nu mai prezinta atracție.

| mi25 a răspuns:

Foarte multe femei uita un lucru: relatia, inclusiv sexul, se face in doi. Aceste femei cred ca obligatia barbatului este sa le satisfaca, sa fie tandri, sa le ridice la nivelul necesar sexului, in timp ce ele doar asteapta. Asta se mai numeste si pozitia lobdei (o bucata de 2 m de lemn. Aceste femei cred ca actul sexual este doar obligatia barbatului. De cate ori i-ai facut sex oral?

| felixf a răspuns:

El nu ma mai... stai o clipa... tu il atingi? Te imbraci sexy? sau stai in haine de casa naspa care nu atrag baiatul. Asta e greseala probabil. Astepti doar ca el sa te bage in seama. Mutatul impreuna nu inseamna automat ne iubim si nu mai trebuie sa depunem efort sa intretinem relatia. Si fara din astea sau comunicare putem uita

| VoidEternal a răspuns (pentru felixf):

Acestea fiind spuse, este normal și indicat ca ambii parteneri să inițieze. Oricine are nevoie să simtă că ești dorit sau apreciat și el și ea.

| felixf a răspuns (pentru VoidEternal):

Nimic nu e musai intr-o relatie, totul este subiectiv sau foarte anormal. daca omul nu se mai excita inseamna ca ori are pe alta ori nu ii mai pasa, ori trece printr-o perioada urata.

| VoidEternal a răspuns (pentru felixf):

Dude, dacă există atracție, și într-o relație trebuie sa existe musai, mai ales daca deja locuiești cu omul ala, nu contează hainele, machiajul si cat de aranjat ești tu sau e ea. Asta ar însemna că ești atras doar de haine sau machiaj, nu de persoana de langa tine.

E absurd să ai pretenția să "nu stai in haine de casa nașpa care sa nu atragă băiatul (sărăcuțul de el)" de la partenerul tau. Ori iubești omul, ori o proiecție a aspectului sau.

| PaulCos a răspuns:

Pentru a intretine atractia sexuala trebuie comunicare. Mai ales cand curiozitatea aceia furtunoasa de la inceput s-a consumat. Adta inseamna ca urmeaza o alta etapa in maturizarea relatiei si mai ales sexuala. Acum trebuie sa invatati sa comunicati sa va spuneti ce e bine ce e rau si tot ce.

| AndreeLili24 a răspuns:

Va mulțumesc mult tuturor pentru răspunsuri. Chiar mi-au fost de folos si de acum o sa incerc sa comunic mai mult in relatia mea.