| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce am de la un timp...Am 21 de ani, el 24. Suntem impreuna de doi ani si jumatate si de jumatate de an ne-am mutat impreuna, cu chirie.
Problema este ca dupa ce un timp am avut senzatia ca el nu imi mai acorda atentie la fel ca inainte, ca nu ma mai saruta la fel sau la fel de des, ca nu ma mai mangaie si nu mai are grija de mine la fel ca inainte, am inceput eu sa ma indepartez de el. Nu imi mai doresc sa ma sarute, sa ma atinga, sa ma pupe sau sa ma,,zmotoceasca" - adica sa ma ia in brate, gadile, sacaie. Cand vrea sa ma sarute ma feresc aproape mereu, nu imi mai doresc asta, aproape ca e similar cu a-ti fi sila. In schimb, sunt si momente in care eu imi doresc sa il iau in brate, sa il mangai, sa stau cu capul pe piepul lui si atat. Sa-l iubesc incet, tacut, fara nimic mai mult.
Sa fie asta si pentru ca stam chiar tot timpul impreuna? Avem un job la domiciliu, ne ocupam de un magazin online si o mare parte din timp o ocupa pregatirea coletelor, curierii, posta etc, dar tot timpul in acelasi spatiu mic al unei garsoniere.
Uneori am nevoie de o pauza, asa simt....si chiar ma bucur de timpul in care stau singura in care, sa zicem, el are o treaba de unul singur pe undeva.
De ce oare simt ceea ce simt? Mi-e greu cand ma gandesc ca simt repulsia aia in anumite momente...

5 răspunsuri:
| Lace a răspuns:

Bună!
Te-ai întrebat vreodată că tot ceea ce faceţi e superficial? Trebuie să vă bucuraţi împreună de viaţă, să fiţi pe aceeaşi lungime de undă, iubirea presupune mult mai mult de atât. Consider că ar trebui să vorbiţi deschis despre relaţia voastră şi să fiţi puţin mai joviali, mai spontani.Repulsia aceea ar trebui să te facă să te gândeşti dacă el e cel pe care ţi-l doreşti. Ascultă-ţi gândurile, reflectează asupra lor şi ia o decizie. E viaţa ta, o poţi schimba întotdeauna în mai bine!
O zi frumoasă!

| Lawliet14 a răspuns:

Ai putina rabdare, e un pic de presiune pe el. S-ar putea sa-si revina...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

V-ati plictisit unul de altul. o data ce te simti mai bine cand el pleaca ar trebui sa intelegi totul. o persoana normala se simte naspa / Singura cand prietenul pleaca, nu se simt eliberate

| Kenya a răspuns:

Din cauza rutinei probabil. Poate o mica pauza ar fi potrivita in astfel de momente.

| SuckTheGod a răspuns:

A intervenit monotonia... cam repede in cazul vostru, ori faceti ceva sa va apropiati ori relatia se va destrama.