| MaDroghezCuFericire a întrebat:

Buna,vorbeam aseara cu prietena mea pe mess si o data imi spune ca vrea sa imi zica ceva ca nu mai poate ascunde asta de mine sad,mi-a spus ca baiatul pe care eu il plac se da la ea si nu stiu ce eu i-am spus ca nu mai simt nimic pentr-u el si daca vrea poate sa se combine cu el dar ea tot refuza spunea ca ea cu el sunt doar prieteni si nimic mai mult, ma gandesc ca stie ca mie imi place de el si de aceea nu vrea sa se combine cu el sad dar sincer i-am spus ca nu mai simt nimic pentru, el dar cum sa-l uit sad daca il vad in fiecare zi la scoala si mereu stau cu el in pauze sad si cand ma duc la prietenele mele in clasa e si elsadjoaca mereu football pe teren si eu il vad, cum sa-l uit sad nu potsadsad oricum prietena mea nu se combina cu el dar totusi eu vreau sa-l uit adica daca lui ii place de prietena mea sadsadsad.
P.S.: el stie ca mie imi place de el big grin
deci cum sa-l uit crying. Funda kiss

8 răspunsuri:
| heiii a răspuns:

Mhm...pai te ai gandit ca daca ei doi ar fi impreuna, ai putea sa il uiti? se spune ca daca iubesti pe cineva, il vrei fericit, il lasi liber. cand vei vedea cat de fericiti sunt poate te vei resemna.big grin

| robby212 a răspuns (pentru heiii):

Da dar poate si sa iasaurat si sa va stricati prietenia daca e geloasa.

| heiii a răspuns (pentru robby212):

Daca va fi geloasa, inseamna ca de fapt nu il iubea cu adevarat.

| robby212 a răspuns (pentru heiii):

Pai sigur!

| Carabush a răspuns:

Buna! dupa parerea mea cel mai frumos mod prin care il poti uita este sa iti gasesti o activitate prin care sa uiti de el. De exemplu sa te duci la inot, sau sa faci dansuri ( si eu fac si e super pentru ca, cunosti lume noua iti faci prieteni si tot asa) intr-un cuv activitati extrasolarewinking

Ok sper ca te-am ajutat si sa ia grija de tinewinking

Teowinking te-a pupacit :*

| Gyorgylavy a răspuns:

Eu iti zic sa il uiti mai bine, pur si simplu lasa timpul sa treaca si incearca sa il eviti, sa stii ca sunt 2 modalitati aici,ori el se da la prietena ta ca sa provoace galceava intre voi doua, ori stiind ca tu il placi se da la prietena ta ca sa iti faca necaz, sfatul meu e ca sincer nu merita acest baiat sentimentele tale, il poti da uitarii facandu-ti alt prieten, evitandu-l, iesiri cu prietenii la un suc la o discoteca sau LASAND TIMPUL SA LE REZOLVE PE TOATE.SUCCES,SPER CA TE-AM AJUTAT.

| MaDroghezCuFericire explică (pentru Gyorgylavy):

Da sincer mi-am dat seama ca el face asa stiind ca prietena mea imi spune tot ca noi nu avem secrete intre noi love struck si nu stiu nu pot sa-mi gasesc altul stii cum e il plac pe el, vad un baiat si imi zci in gand:,, Ce naiba asta se compara cu EL'' si de aceea nu il pot uita crying

| ynos a răspuns:

Timpul vindeca totul...am trecut prin asta ( in cazul meu era fata laughing ) o sa vezi ca dupa ceva vreme nu o sa te mai doara de el big grin, si sa-l uiti mai repede. poti sa fii impreuna cu alt baiat tongue acesta iti va acorda atentie si vei uita de primul big grin, sper ca te-am ajutat ( la mine a functionat )