| Saya20 a întrebat:

Vorbesc cu un baiat de 3 luni si chiar nu stiu incotro duce toata chestia asta...
Ne vedem dormim impreuna am iesit si impreuna cu prietenii dar totusi parca stam pe loc. nu vreau sa imi pierd tipul aiurea gen friends with benefits, totusi el se comporta super ok cu mine vorbim in fiecare zi ca si cum am fi impreuna...ma gandesc sa il intreb ce are de gand dar nu vreau sa par nici disperata dupa o relatie sau asa ceva. Ce parere aveti, vreun sfat?

Răspuns Câştigător
| Ririru a răspuns:

Buna,

Pai nu stiu de ce n-ai facut-o inca. Nu cred ca pari disperata. Cred ca ceri respect- sa stii exact unde duce relatia asta. Daca vrea sa fiti impreuna, daca simte ceva pentru tine, daca e doar o joaca. Eu cred ca o sa fie totul bine. Succes!

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ca ar fi bine sa-l intrebi ce vrea de fapt, nu inseamna ca esti disperata dupa relatie curioasa sa stii si ti vrea relatie, sex ce anume doreste

| LoveSleep a răspuns:

Cam ce ai vrea să facă după 3 luni? O caleașcă trasă de unicorni către un castel înaripat, în care îți spune că te iubește cu toată ființa lui ar fi ok?

| Saya20 explică (pentru LoveSleep):

Nu! Tocmai de asta ziceam ca nu vreau sa par disperata!
Nu vreau sa ma atasez de o persoana si sa fie doar o relatie friends with benefits.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pana acum, e clar ca voi doi doar asta ati vrut. Daca tu ai vrea sa incepi o relatie pe bune cu el, atunci spune-i. Daca nu va fi de acord, mergi mai departe sau ramaneti "friends with benefits". happy

| Miss25JK a răspuns:

Adica iti doresti mai mult, o relatie oficiala nu? Pai eu cred ca tu stii cel mai bine ce este intre voi. Tu ce ti-ai dori? Fa-l sa isi dea seama, ceva care sa dea de inteles ceea ce tu iti doresti, daca nu, simplu scurt si la obiect ii spui si lui ce ne-ai spus si noua, si atunci te va lamuri, in felul asta nici nu iti pierzi vremea, nu faci compromisuri si vei sti exact unde se indreapta relatia voastra.

| rupbucile6969 a răspuns:

Intreaba-l direct ce vrea de la tine, sigur vei afla raspunsul dorit pentru ca esti o fata foarte frumoasa si sigur o sa te vrea in viata lui, chiar daca vorbeste cu alte fete te va vrea doar pe tine. FUNDA?

| Teodora1702 a răspuns:

Cred ca trebuie sa incerci sa bati un apropo, adica sa vb cu el despre voi si sa ii spui ca ai vrea sa fiti mai mult decat prieteni si o sa inteleaga, succes!