| Raisgiwosgthrtj a întrebat:

Ce parere aveti despre relatiile tip friends with benefits?

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Foarte, foarte buna si extrem de utila in foarte multe cazuri. Cu conditia ca legatura dintre parteneri sa fie doar de prietenie si sa ramana la acest stadiu al relatiei. big grin

| AutumnDay a răspuns:

Depinde. Sunt unii carora li se par benefice pentru ca 1. nu au niciun fel de obligatii fata de celalalt si 2.nu vor sa isi asume o relatie serioasa, nu se simt pregatiti pentru una sau simt ca nu au gasit persoana potrivita pentru. o relatie serioasa.
Eu sunt fata, nu as accepta si nu sunt de acord cu o astfel de relatie pentru ca 1. m-as simti folosita; 2.intr-o astfel de relatie, sansele ca celuilalt sa ii pese de tine si de ca tu sa te simti bine sunt cam mici; in general, fiecare isi urmareste propria placere - prin urmare, din nou, m-as simti folosita; si 3. Poate ca in timp mi-as forma ideea gresita cum ca toti barbatii sunt la fel si ca toti se folosesc de femei - si nu mi-as dori sa cred asta.

| internetBrowser a răspuns:

Stai linistit sunt destule fete care nu se simt "folosite" si care nu le intereseaza o relatie serioasa ci doar sa se simta bine; fetelor lasa-ti "inocenta" asta falsa deoparte pentru ca nu mai tine, de ce nu puteti si voi sa admiteti ca sunteti oameni si la fel ca noi baietii aveti si voi nevoile voastre fiziologice de altfel perfect normale?

| internetBrowser a răspuns:

Si daca nu ma crezi, iti dau un exemplu conceret pe care personal il cunosc si anume amicul meu cel mai bun din facultate are o astfel de relatie de tip friends with benefits cu una, care pe langa faptul ca este mai mare ca si el cu aproximativ 5 ani de zile este si judecatoare la inalta curte de casatie si justitie.

| Razvanu a răspuns:

Sunt faine frate, te fu.ti cand vrei tu