| Andreea1778 a întrebat:

Vouă vi se pare normal ca iubitul sa ma controleze mereu și sa fie gelos...cand ies undeva fără sa ii spun lui începe sa facă crize și sa zică ca nu îl ascult niciodată sau crede tot ca ma intalnesc cu fostul. Și când sunt undeva ma tine la telefon și îmi cere poze unde sunt. El e plecat în alta tara și mi-a interzis sa ies din casa total. Când ies cu mama și atunci face gura ca de ce nu i-am zis ca plec de acasă și etc. Eu m-am saturat de toate crizele lui, mereu zice ca mi-o trag cu fostul încă și ma controlează, deja s-a umplut paharul și nu mai suport. Vouă vi se pare normal ce face, cum ați proceda în situația mea?

20 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! E simplu. Ii dai papucii. Nu te iubeste, nu ii pasa de tine, nu te respecta, mai pe scurt, nu da nici 2 bani pe tine. Nu e normal un astfel de comportament iar cu cat il torelezi mai mult cu atat ii dai mai multa "putere" sa te controleze. Nu e ok sa mai stai intr-o astfel de relatie. Persoanele de acest fel ajung de la gelozie la bataie. O astfel de relatie vrei tu? Meriti mai mult!

| Andreea1778 explică (pentru Aasdfghj):

Nici mie nu mi se pare normal ce face, se zice ca dacă iubești o persoana îi dai libertate...

| Andreea1778 explică (pentru Aasdfghj):

Și el zice ca ma iubește prea mult și de asta își face atâtea griji, dar eu nu prea îl mai suport asa.

| Aasdfghj a răspuns (pentru Andreea1778):

Sa iti faci griji e una dar sa limitezi libertatea e alta. Daca doar isi face griji nu ar crede ca mergi la fostul. Nu e ok ce se intampla. Sunt atatea fete care stau intr-o astfel de relatie si ajung batute si agresate. Chiar nu e ok sa se mai accepte asa ceva. E spre bine tau sa te desparti de el.

| Andreea1778 explică (pentru Aasdfghj):

Nu cred ca scap de el prea ușor.

| Aasdfghj a răspuns (pentru Andreea1778):

De ce nu? Te are cu ceva la mana? Daca nu, ii dai papucii frumos, blochezi numarul de telefon si in cazul in care stie unde stai, nu ii deschizi. Daca insista chemi politia.

| Andreea1778 explică (pentru Aasdfghj):

Nu ma are cu nimic la mana

| Adry05 a răspuns:

Nu e normal, lasă-l de dubios

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu la revedere, ci rapid, adio.

| Goete a răspuns:

Scapa de el si recupereaza-ti viata, nu esti proprietatea lui

| Dalmore a răspuns:

Dacă ești toantă, da. Ce viață e aia? E ca și cum ai fi într-o relație cu o cușcă, pentru că stăpânul tău nici măcar nu există în jurul tău, lol. O botniță îți mai trebuie.

Respectă-te și desparte-te de el. Blochează-l peste tot. Roagă-ți familia și prietenii să îl ignore complet. Oamenii ăștia sunt nebuni.

| Endoryus a răspuns:

Este absolut normal genul asta de comportament intr-o relatie caine/ stapan.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"mi-a interzis sa ies din casa total."
Ce dragut.Intr-o zi o sa-ți cumpere o lesa ca sa te plimbe cu ea.
Da, mi se pare foarte normal. Oricine știe ca bărbatul conduce relația.Ti-a dat măcar voie sa pui întrebarea asta?

| Andreea1778 explică (pentru anonim_4396):

Haha ce am râs.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Andreea1778):

Cu placere love struck

| eckblume a răspuns:

Nu e normal. Nu esti proprietatea lui. M-as desparti de el. Nu accept sa-mi ingradeasca cineva libertatea.

| Nyarlathotep a răspuns:

Mie nu mi se pare normal "relatia" la distanta. Ce e aia "e in alta tara"? Ce relatie e aia? Jur ca nu va inteleg, pe niciunul din voi.

| Andreea1778 explică (pentru Nyarlathotep):

Pai a plecat doar sa lucreze o luna sau mai mult și vine înapoi.

| elaventurero a răspuns:

A rivederci.
Ou revoir.
Hasta la vista.
depinde in ce zona este... Cam asta e singura soluzione.

| lorix a răspuns:

Iti trimite cumva bani din strainatate? Stai in casa lui sau pe banii lui? Ca altfel nu inteleg de ce nu ii pui stop.
Si si daca depinzi de el financiar, mai bine cauti sa iti faci rostul tau in alta parte decat cu unul ca el.
De fapt, ce zic, mai bine singura pe viata decat cu unul ca el.