| Karina_Mihaela_Marin_1995 a întrebat:

M-am saturat sa stau cu parintii in aceeasi casa.Eu nu ii mai suport si nici ei nu ma mai suporta.Ce sa fac? M-am gandit sa fug, dar m-ar fi gasit.Nu mi-a venit nici o idee. Voua vi se pare normal sa imi zica ca nu ma suporta, sa plec odata si sa ii las ...am vrut sa ma sinucid dar m-am gandit ca ei nu merita viata mea. Niciodata nu m-au dorit, se comporta cu mine de parca as fi un **** peste care trag apa in continuu. Spuneti-mi ce as putea sa fac in privinta asta

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Nu suntem doctori sau psihologi noi cei de pe aici dar în cazul ăsta - să te putem încuraja măcar - ar fi bine să ne spui câți ani ai

| siriusblack98 a răspuns:

Cati ani? Parinti vitregi sau cei ''naturali''? Poate problema este la tine si nu la ei.Nu ma injura laughing trebuie sa luam in calcul toate optiunile ca sa tragem o concluzie.Da-mi mai multe detalii si poate poate o scoatem la capat intr-un fel.Deciziile de genul ''ma sinucid si/sau plec de acasa'' trebuie sa iti iasa din cap.Imi poti lasa un mesaj pe privat daca iti este mai confortabil.

| Claxon987 a răspuns:

Este doar o criza a perioadei de adolescenta, sunt multi care simt ce simti si tu, sinuciderea sau alte acte de felul asta sa iasa din discutie. Gaseste ti un hobby, iesi la plimbare, stai in fata blocului macar, gaseste pe cineva cu care sa vorbesti, dar ai grija la persoanele care vor sa te inconjoare acum ca esti vulnerabila