| KlausKarce a întrebat:

Vreau sa fac sex pentru prima data. Prietenei mele ii este cam frica de durere. Imi puteti spune niste sfaturi legate de sex si cum sa nu doara asa tare. Noi amandoi suntem virgini. Stiu ca pentru unii intrebarea suna o prostie da poate unii is mai mari asa ca nu ma luati peste picior si ajutati-ma un un sfat in loc sa va bateti joc. Orice sfat ma ajuta, cumm e bine sa te pregatesti inainte de sex sau orice.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Vad ca mai mult sfaturi pe langa subiect ai primit, asa ca incerc sa te ajut eu. In primul rand, consumati (in special tu) niste vin rosu, poate si niste ciocolata, stimuleaza erectia, si fara misto, o sa ai nevoie. Ca sa nu o doara prea tare, trebuie sa fie foarte excitata, preludiul sa fie de mai bine de o ora. Sa folosesti prezervativ, poate nici putin lubrifiant n-ar strica, dar nu exagerat, s-ar putea sa-i displaca ei senzatia de ceva unsuros. Si inca ceva, sa nu ii bagi degete, nu le place! Ideal ar fi sexul oral pentru ea, dar nu stiu daca sunteti dispusi. Mai pe scurt, tie iti trebuie o erectie rabdatoare, ca n-ai s-o poti penetra cu una-cu doua, iar ea trebuie sa fie foarte excitata.

3 răspunsuri:
| Alcyon a răspuns:

Doare orice-ai face. Asta insa nu-i problema cea mare... fiindca durerea aia trece. Sunt alte lucruri mai serioase cu care va veti confrunta si care va vor da batai de cap. Iar acestea sunt: sarcinile nedorite, posibile afectiuni ginecologice, metode de contraceptie ce dau gres, pilule de dupa etc. Ganditi-va bine la toate astea si luati in calcul toate variantele. Va spun asta, ca sa nu apareti peste cateva luni pe forum, cu intrebari de genul: mi s-a rupt prezervativul; e posibil ca prietena sa fi ramas gravida?

| Exilee a răspuns:

POftim? Dar numai la sex va puteti gandi? Nu este deloc favorabil sexul in afara casatoriei ( mai ales la varste fragede judecand dupa modul cum ai scris) pentru nimeni! Daca ai prietena si te feliciti, nu inteleg de ce totul trebuie sa se invarta in jurul unei imitatii a pseudofericirii si a copierii obiceiului d eprost gust ai unor oameni ai societatii aflate intr-o stare deflorabila. Crede-ma ca-ti distrugi copilaria, farama aceea ce copil, dar trebuie sa rezisti si sa NU ACCEPTI acum. Nu te oblig, dar iti atrag atentia acestui fapt. Sa nu crezi ca probabil ce ai auzit de la altii ca au inceput viata sexuala au si facut acest pas deoarece risti sa pici in aceasta capcana si apoi chiar te vei corupe. Fii puternic si nu te lua dupa gura celorlalti! Poate cine stie, nu cunosti nimic pe unde te poate duce viata si mai mult, probabil vei ajunge in situatia in care sa constientizezi ca ceea ce faci acum este total gresit si ca ai facut bine ca nu te-ai luat dupa faptele celorlalti happy

| Seepty a răspuns:

E imposibil sa nu te doara atunci cand faci sex mai ales ca sunteti virgini amandoi.