| anonim_4396 a întrebat:

Bunahappy

Vreau sa ma ajutati cu niste apelative pentru noul meu iubit. N-am nicio idee cum as putea sa-i spun si nici nu prea ma pricep la asa ceva.

Imi vine mereu sa-i spun"dulceata"dar credeti ca i-ar placea.

Voua, baietilor v-ar placea sa vi se spuna asa?

Ce credeti merge sau nu merge?thinking

funditsaaaaaaaaaaaaa:*:*

Răspuns Câştigător
| delisa a răspuns:

Eu prietenului meu i-am spus in multe feluri pana am ajuns sa ii spun cumva! Iubi, iubitu, puta,pui,motzok,bitu,dragoste,ub, ubu, viata mea sunt multe poate iti place vreo unu! Cel mai simplu e iubi iubitu si ubu!hee hee

8 răspunsuri:
| delisa a răspuns:

Puiutz,taty,mami,viata mea,sufletu meu, inima mea, febletea mea

| monicutza_5552 a răspuns:

Dulceata? sub nicio forma! prea naspa. pai depinde, poti sa aii spui iubi, pui, ubi, iubitu, ingeras ...etc

| Elena1996 a răspuns:

Singura solutie e sa-l intrebi pe el daca vrea sa-i spui in continuare dulceata,daca nu gandeste-te la caracterul lui si cam cu ce seamana,daca e mai bland spune-i pisy,daca e ceva de genu marrrrrrrrr spune-i pisy sexy si rau(dar nu mereu)spune-i cateodata asa,daca e putin tupeist spune-i,, tigrule``asa ai spun eu cateodata iubitului meu ca i se potriveste, vezi si tu ce i se potriveste iubitului tau si gasesti tu ceva!

| Anusha_9111 a răspuns:

Eu ii spun pisi, pisu, motanel sau scumpule.incearca-le si zi-ne rezultatelebatting eyelashes

| Rux_4388 a răspuns:

Pai uite nu trebuie sa ii ceri cuiva sfatul cu apelative pentru iubitul tau trebuie doar sa le spui din inima doar atata...BAFTA.:X

| AlinaFilip99 a răspuns:

Nu cred ca merge cu dulceata, incearca cu ``iubi``

| K3mY a răspuns:

E foarte frumos sa va apelati cu "pui", parca cand il spui el simte ca va cunoasteti de ft mult timp, dar si "iubi" merge chiar daca este folosit de multi.

| georgiana_1345 a răspuns:

Mi se pare ca dulceata ar trebui sa ii spuna baiatul fetei. plus ca mi se pare vulgar. imi aduce aminte de clasicele replici din filme si desene: ce faci dulceata? ce faci papusa? eu ii spuneam exului: sufletel, puiut mic, manca-l-ar mamica de ingeras( si el era un dracusor de fapt laughing ), dragutule, scumpule. sau poate incerci ceva in engleza: hunny, sweetheart.