| anonim_4396 a întrebat:

vreau sa va intreb ceva, acum 3 saptamani mi-am inceput viata sexuala, am avut 4 contacte sexuale dar protejate, azi mi-a venit menstruatia, am niste dureri ingrozitoare si stari de voma, asa dureri nu am avut niciodata, ii adevarat ma durea burta tare dar nu al fel ca acum, nu-mi trece cu nimic am luat no-spa si mi-am pus sticluta cu apa calda pe burta dar nu-mi trece, aveti ceva sfaturi? dau funda multumesc!

Răspuns Câştigător
| dariaelena a răspuns:

Eu zic sa incerci cu un nurofen.

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Discuta asta cu ginecologul tau (cel la care te-ai dus dupa inceperea vietii sexuale). E posibil sa ai o infectie genitala care sa duca la aceste dureri.

| Barbiiie95 a răspuns:

Ia Furazolidon smug

| Acadeeeaa a răspuns:

Spalate pe picioare cu apa calduta si sare pusa in ea!

| marian1 a răspuns:

Scumpo...daca te-ai protejat si ti-a venit menstruatia e posibil sa nu ai nimic.dar cel mai bine fa`ti un test de sarcina ca sa fii tu mai linistita.e pana in 20 de lei; si nu ii lua in seama pe cei de mai sus! Astept mesaj privat sa imi spui ce ai. Sper ca te-am ajutat! Te pup:*