| Ggggggg111 a întrebat:

Iubita mea și-a început viața sexuală cu mine, de cam vreo 2 săptămâni, in perioada asta am întreținut 3 relații sexuale, toate protejate cu prezervativ, le-am și verificat după, faza e ca acum spune ca are niște dureri jos, pe interior, niște mici înțepături și dureri de stomac, a avut greață și stări de voma, dar putine, aveți idee dacă este vorba de vreo sarcina? Fetele după dezvirginare au simptome de genul?

8 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Daca actele sexuale au fost protejate, nu poti sa fii gravida.

| seth2016 a răspuns:

Ggggggg111, pe scurt, daca sperma nu ajunge in vagin nu are cum sa ramana insarcinata.

Foarte bine ca verificati prezervativul dupa, asa se procedeaza.

Dezvirginarea nu are efecte secundare. Himenul poate era deja gaurit, rupt, largit etc. Nici nu se simte.

Durerile de care zici fac parte cel mai probabil din sindromul premenstrual. Invata-te cu asta, fetele au o perioada cand se simt mai prost. Nu o stresa in perioada asta. Nu e nimic anormal. Ar trebui sa stie ea ce sa faca.

| Ggggggg111 explică (pentru seth2016):

Faza e ca ea spune ca nu a mai avut dureri de genul, adică jos pe interior și stiu din fostele relații sexuale ca nu existat dureri de genul, asta ma îngrijorează

| seth2016 a răspuns (pentru Ggggggg111):

Dismenoreea primara (durerile cu pricina) poate apare in primele 6 luni de la menarha (prima menstruatie) sau mai tarziu.
Va puteti lamuri stiind in ce perioada a ciclului este.

Daca este ingrijorata numai un medic poate clarifica lucrurile. Daca varsta prietenei tale e mai mare, peste 25 de ani, poate fi o dismenoree secundara. Medicul ginecolog va poate ajuta si stabili ce este.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca au simptome de genul acesta. Sincer chiar ma bucur ca sunt infertil, nu am nevoie de prezervativ si nu îmi fac griji. Atâta timp cât sperma aia nu a ajuns direct din ejaculare ta in vagin si mai ales ea daca nu era in perioada fertilă sunt 0 șanse de sarcina.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate că urmează să-i vină menstruaţia, gravidă NU are cum să fie dacă va-ţi protejat.
Sau poate are o indigestie.

| Stegman a răspuns:

Dupa sex organismul femeii se schimba. Ciclul menstrual se poate modifica, la fel si organismul in sine. Felicitari ca folositi prezervativul. 99, 99 % protectie. Sa stea fara griji exista sanse 0, 0001 % sa fie gravida cu prezervativ. Asa ca protejati va in continuare si distrati va cat mai mult fara stres.

| blondie22 a răspuns:

Dacă ai spus că v-ați protejat, nu cred că există vreo sarcină. Pentru a vă calma, cumpărați un test de sarcină și să-l facă iubita ta!
Sănătate multă!